Wpis z mikrobloga

@dinor913: @wczoraj:

Wiązałem przyszłość z developerka , ale dostałem opcje z sapem.

Tak rozmyślając siedzieć pół życia przed kompem i klepać kod vs kontakt cały czas z nowym klientem ciekawe projekty i przy okazji trochę świata się zobaczy
@pakistanowaj: jeśli interesuje Cię hajs to bym szedł w sap. Chyba ze wolisz iOS. Wiedza z sala przyda Ci się w przyszłości, niezależnie czy będziesz w nim pracować czy nie - bardzo dużo biznesu ma systemy które integrują się z SAPem.
@pakistanowaj: ja bym się bardzo zastanawiał: SAP to lepsze pieniądze, ale często za cenę tzw. "szarpania się" - jeśli ktoś jest konsultantem to musi jeździć do klienta, rozwiązywać problemy na wczoraj; ok, może developerzy siedzą w biurze. Jest to też zabetonowanie w jednej technologii (choć niby w SAP jest też Java) - i jak ktoś wymyśli coś lepszego - na co na razie się nie zapowiada. SAP gdzie mała instalacja ma
@pakistanowaj:
-praca u klienta zwykle w nowej fabryce gdzieś na zadupiu
-klient Cię ciągle gnębi, chce coś na wczoraj, chce coś czego mu nie możesz dać lub nie masz bladego pojęcia jak to zrobić
-ciągłe wyjazdy
-bardzo ciężki start w branży, świeżaki zwykle rzucane sa na glęboką wodę i przez pewien czas nie mają życia
-środowisko jest małe i ludzie się znają lub kojarzą
-potrzebna jest duża samodzielność w uczeniu się
@fledgeling: czy ja wiem czy tak bardzo w jednej technologii? erp - abap; portal - abap, java; sap fiori - html5, javascript; hanaxs - sqlscript, javascript. do tego mozliwosc tworzenia aplikacji zintegrowanych z sapem w bardziej pospolitych technologiach jak np. JEE na backendzie + angular na frontendzie.

@tobiasz22: w konsultingu moze i tak jest, jednak coraz częściej firmy zaczynają powoli stawiać na swoje wewnętrzne działy SAP, tam jest już spokojniejsza