Wpis z mikrobloga

@EmDeCe: @czarna_sraczka:

Czasami trudno takie wypociny inaczej skomentować, niż pięknym i dostojnym XD, które mówi wszystko.

Kapuściński był jednym z największym polskich pisarzy powojnia i dyskredytowanie całej jego twórczości to jakaś totalna porażka. Faktycznie, kilka fragmentów zmyślił, o czym zresztą wspominał kilkukrotnie w swoich "Lapidariach", ale zupełnie nie uprawnia to do nazywania całej jego twórczości fikcją i fantastyką. Poza tym opisane fakty i historie wcale nie są w tych książkach
@Namib: Cóż Ci mogę odpisać. Boli jak na idolu pojawia się rysa. Tacy fanatycy jak Ty nie przyjmują argumentów, bo są fanatykami i zaczynają wybielać. Mnie też jako kibica bolało to co wypłynęło o Armstrongu i początkowo nie mogłem w to uwierzyć.
W "Cesarzu" to dopiero odwalił kawał "dobrej" roboty. Zapraszam na wywiad z Ermias Sahle Selassje, wnukiem cesarza Etiopii
http://historia.wp.pl/title,Ermias-Sahle-Selassje-wnuk-cesarza-Etiopii-Ryszard-Kapuscinski-musial-wiedziec-o-terrorze-rezimu,wid,16544647,wiadomosc.html

Etiopczycy są głęboko nieufni i nie chcieli uwierzyć w szczerość
@Namib: Posiedź w branży dziennikarskiej parę lat, to się dowiesz, że 70% reportaży jest zmyślona. A jak już pada magiczne hasło: "bohater prosił o nie podawanie swojego imienia" lub "dla bezpieczeństwa osób przedstawionych w reportażu nie podajemy ich dokładnych danych", to masz 100% że został zmyślony. Ze zmyśleń oczywiście słynie najbardziej Gazeta Wyborcza. Prawie każdy student dziennikarstwa nie może wyjść z podziwu, że dziennikarz GW wychodzi z domu, staje na przystanku