Wpis z mikrobloga

[Nauki ciąg dalszy]
Wszystko jest fajnie, dopóki masz wolne, Twój komputer działa i tylko pokonanie bariery lenistwa powstrzymuje Cię od rozwijania swoich umiejętności.

Co natomiast, gdy po prostu WYDAJE CI SIĘ, że nie masz na nic czasu i stwierdzasz, że musisz odłożyć swoje hobby na później? Kluczowym wyrażeniem tutaj, jest właśnie "wydaje ci się". Ja też zwykle nie zasiadam do pisania lub nauki, kiedy mam godzinę lub pół. Po prostu wolę dłuższe sesje. Co więcej ten czas zwykle przypada w miejscach gdzie nie panuje odpowiednia do tego atmosfera (jazda autobusem, samochodem, metrem lub inna nie zajmująca mózgu czynność). Owszem, fajnie jest posłuchać muzyki, ale ile można słuchać w kółko tej samej playlisty?

W tym momencie, gdy już praktycznie doszliśmy do tych samych wniosków co na początku posta i stwierdzamy, że nie ma dla nas ratunku, pojawia się jeszcze jedna opcja:

PODCASTY!

Czyli takie audycje, nagrywane przez różne osoby, na różne tematy, do pobrania i słuchania gdziekolwiek jesteś.

Czy można się z tego czegoś nauczyć?

Sam na początku podchodziłem do tego sceptycznie. No bo jak można się uczyć programowania słuchając tylko czyjegoś głosu? Ku mojemu zaskoczeniu wcale to nie jest takie trudne, jeżeli znajdzie się do tego odpowiedni materiał. Pierwszym krokiem w tym kierunku, który zrobiłem było pobranie poleconej mi przez mojego przyjaciela ( dzięki Jasiek <3 ) aplikacji Podcast Addict.
Następnie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujący nas temat i gotowe! Wyskakuje bardzo dużo kanałów, a na każdym kanale bardzo dużo podcastów. Odsł#!$%@? pierwsze lepsze nagranie i od razu wiesz, czy dasz radę słuchać tego dłużej. Jeżeli nie, to usuwasz nagranie i szukasz dalej. Tym sposobem udało mi się znaleźć kilka kanałów, które naprawdę polecam:

Numer JEDEN, jeżeli chodzi o samą Javę:
"How to program with Java podcast"
Piękna sprawa, wytłumaczone bardzo dokładnie, z przykładami. Prowadzący ma bardzo przyjemny głos i zna się na rzeczy. W sam raz na początek, jako uzupełnienie bądź przypomnienie!

Drugi kanał tego samego autora:
Coders Campus - jeszcze nie miałem okazji posłuchać, ale po przesłuchaniu całego poprzedniego kanału - biorę w ciemno.

Dodatkowo, w czasie eksplorowania aplikacji szukałem również frazy "Game Design". Jest tego bardzo dużo i na wszystkie tematy. Od gier planszowych, przez gry stricte komputerowe, aż do interesujących mnie gier mobilnych. Tutaj mała uwaga: nawet jeżeli jest audycja o grach planszowych, to nie oznacza to, że nie warto jej słuchać. W tworzeniu gier zawsze chodzi o to, by zająć uwagę użytkownika, sprawić, żeby się dobrze bawił. Więc niezależnie od tego, jakie gry są omawiane - zawsze można dowiedzieć się czegoś, co później będziemy mogli wykorzystać.

Kanałem, który bardzo przypadł mi do gustu jest:

Game Desing Zen

Epizodów jest na razie tylko 15, każdy po 30 minut, ale w każdym z nich prowadzący poleca różne aktywności i materiały, więc uważam, że moja przygoda z tym kanałem potrwa znacznie dłużej.

To oczywiście nie koniec, bo są jeszcze kanały nie traktujące konkretnie o nauce. Można znaleźć mnóstwo nagrań, gdzie ludzie po prostu dyskutują o grach, mówią co im się podoba, co im się nie podoba. Po prostu kopalnia pomysłów i inspiracji!

Podsumowując:
Jeżeli chcesz wykorzystać czas, który normalnie spisujemy na straty, zainteresuj się podcastami.

Jeżeli sami znajdziecie coś ciekawego, to z chęcią również o tym usłyszę, więc zapraszam do podzielenia się tym ze mną. Jeżeli ja na coś więcej się natknę, to również dam znać.

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poszerzać swoją wiedzę i stawać się coraz lepszym twórcą gier!
Owocnej nauki!

#lefthandfreestudio #gamedev
Odcien_Trawiastego - [Nauki ciąg dalszy]
Wszystko jest fajnie, dopóki masz wolne, Tw...

źródło: comment_YQt748pY08fnhYavBmIE0tq8qCcE4fjI.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Ja w tym czasie zamiast podcastów słuchałem audiobooków lub czytałem książki, ale to jest świetna alternatywa.
Pozwól że zadam kilka pytań:
1. Czy wiesz coś o jakichś wymogach w kwestii wersji androida?
2. Czy w trakcie słuchania potrzebuję stałego dostępu do sieci czy można to zbuforowac rano odsłuchać wieczorem bez trzymania cały czas włączonej aplikacji?
3. Widziałeś jakiś .net i tsql? (w sumie jesli nie to i tak jestem zainteresowany)
4. Rozumiem
  • Odpowiedz
@kajt:

2. Nie. Możesz wcześniej wejść i pobrać dany odcinek a następnie wyłączyć neta i odsłuchać go offline.
4. Jasne, że są i polskie. Ja np. słucham: devtalk i just4fun
5. Tak, chodź w aplikacji są reklamy które można wyłączyć płacąc.
  • Odpowiedz