Wpis z mikrobloga

@Nicy: czyli lekarze nie chcą reformy służby zdrowia tylko zwiększenia składek. Co oznacza tylko dalsze zubożenie społeczeństwa, ale kto by się tym przejmował w końcu im się należy xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jesse__pinkman nie, biorę jedzenie z domu od mamy, bo jeszcze mieszkam z rodzicami mając 28 lat.
@jezowiec chcemy reformy, chcemy regulacji czasu pracy, przyznawania miejsc na specjalizacje, wzrostu PKB do 6,8%
  • Odpowiedz
@Nicy: To nie wiedziałaś na jakie studia się wybierasz? Wielkie zaskoczenie po siedmiu latach. Absolwenci wielu kierunków technicznych też nie mają gwarancji zarobków wyższych niż trochę ponad minimalną. Po prostu zawsze znajdzie się jakiś robak, który za takie gówniane pieniądze przyjdzie pracować i on niszczy rynek. Zwiększymy nakłady na publiczne szpitale i cudownie wszystko ulegnie zmianie... Cokolwiek nie robię, z usług medycznych muszę korzystać prywatnie. Po co mam więcej płacić za
  • Odpowiedz
@Nicy: według stowarzyszenia pacjentów Primum Non Nocere wydajemy już około 7% pkb, ale oni się pewnie nie liczą bo to przecież ci źli i zawistni ludzie którzy patrzą na ręce naszych biednych doktorów Judymów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FrancesFarmer: Teraz nawet nie mam się do czego przyczepić :) Lekarze już dawno wypadli z tej definicji. Jedynymi, którzy poczuwają się do obowiązku są ratownicy i pielęgniarki, dla nich mam szacunek wielki. Ale lekarze... ech.
  • Odpowiedz
@Nicy: nie ma szans na regulacje czasu pracy, bo lekarzy jest za mało. Nikt nie wbije gwoździa do trumny ochrony zdrowia. Regulować będzie można za 20 lat, jak w państwowych szpitalach pensje wzrosną do poziomu około 3 średnich krajowych. A na razie pensje nie wzrosną szybko, bo NFZ ma gówniane wyceny, bo nie ma kasy, bo składki zdrowotne są za niskie. A składek też nikt nie podniesie z dnia na dzień
  • Odpowiedz
@konik: dlaczego jest za mało lekarzy?
1) 1 lekarz rezydent by zarobić godny pieniądz obskakuje 3 etaty
2) doświadczony specjalista nie chce szkolić swojej konkurencji
3) brakuje lekarzy, ale miejsc na specjalizację jest 0
4) lepiej zarabiać prywatnie bo na państwowym nawet lekarz z 20 letnim stażem zarabia 3k
  • Odpowiedz