Wpis z mikrobloga

@nie_znam_sie_ale_sie_wypowiem prawdopodobnie będę experymentował z innymi markami, ale do Xiaomi przekonało mnie kilka rzeczy:
- Miui, ktore jest swietne
- To, ze telefon nie jest kompletnie noName, posiada jakies serwisy, anglojezyczne wsparcie, a takze polskie na miuipolska oraz, ze nie bede sie musial bac o wsparcie, jakies kompatybilnosci, jezyk itd. + wtedy(okolo rok temu) hype na koreanskie "apple" + wszedobylskie dobre opinie na mirko ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ZjemCiNoge: byłem propagatorem Xiaomi przez 3 lata, każdemupolecałem, i miałem Mi3 i Mi4. Zamieniłem kiedyś na iPhone 6 i już nigdy do Androida nie wrócę. Wolę dopłacić trochę, a mieć lepszy telefon, płynniejszy, szybszy, wygodniejszy, niezawodny itd.
@nie_znam_sie_ale_sie_wypowiem: @ZjemCiNoge: Blokowanie bootloadera nie jest zbyt dużą przeszkodą przy instalacji innych ROMów jeśli jest możliwość odblokowania. A sprzedaż Xiaomi w Chinach spada, bo Chińczycy wolą sobie pójść do sklepu i kupić coś co wygląda jak iPhone (patrz Oppo, Vivo), a Xiaomi nadal skupia się na sprzedaży online.
@ZjemCiNoge: Wiesz powiem tak. Mając Xiaomi byłem nim zachwycony, bo to był mój pierwszy topowy telefon i w ogóle testy wydajności miażdżył, wszystko szybko chodziło, świetny wyświetlacz i myślałem, ze jest idealny. Nie miałem mu nic do zarzucenia.
Gdy kupiłem iPhona dopiero wtedy dostrzegłem jak niedoskonały jest chińczyk.

Najbardziej zdziwiłem się jak ogarnąłem jak Mi4 i Mi3 są wolne i zlagowane :p Bo byłem wcześniej pewien, że są błyskawiczne.