Wpis z mikrobloga

#spam #pocztainternetowa #poczta #email
Jak poradzić sobie z ukierunkowanym spamem? Na konkretną skrzynkę odbiorczą przychodzą podobne e-maile, z różnych domen i adresów i nijak nie da się stworzyć na to uniwersalnego filtru w blokadzie spamowej. Tak jakby ktoś się uwziął ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
@dGustator: Maili są dziesiątki, każde z innego adresu(i domeny). Zdarzają się takie kwiatki jak qwetet@yahoo.com, efgwgw@gmail.com. Jeszcze są domeny inne. Jakbym miała to po kolei czarnolistować to równie dobrze każdą wiadomość z osobna szybciej byłoby usunąć.
W treści do tej pory pojawiała się jednakowa fraza i dało się wcześniej założyć na to filtr, ale chyba się zorientowali i teraz wszystko przychodzi inne i już się nie da ( ͡°
  • Odpowiedz
@dGustator: Nie, z Lotus Notes. On ma własną aplikację antyspamową i mam w firmie jeden adres który został ostatnimi dniami dosłownie zalany spamem typu "seksy dyskretne" po angielsku ofc(więc to nie mój problem, ale interesuje się). Nie jestem żadnym administratorem, ale on sam chyba sobie średnio z tym radzi więc postanowiłam szukać czegoś na własną rękę.
  • Odpowiedz
@dGustator: Co do IP z nagłówka... nie wiem czy ja mam dostęp ze swoimi marnymi uprawnieniami do podglądu tego. Ano, nie widzę, albo nie wiem gdzie szukać.
  • Odpowiedz
@Phatee: powinno być, uprawnienia nie mają tutaj znaczenia bo to podstawowe informacje które są pobierane wraz z każdym mailem, ale nie znam tego systemu więc nie pomogę. Niemniej jednak jak znajdziesz nagłówek to możesz go pokazać, musi być tam domena lub IP - a wątpię, by ktoś to zmieniał za każdym razem.
  • Odpowiedz
@dGustator: O znalazłam.

In Notes, in a received mail, all there is available is in the source of the mail: View/Show/Source. The same you can see through the Document Properties, 2nd tab, the items with the name Received.

Mogę sprawdzać IP. To tylko teraz zobaczyć czy z kilku różnych e-maili adres IP się pokrywa i jak tak to blokować? Jak tak to spoko chyba.
  • Odpowiedz
@Phatee: powinien się pokrywać - zmiana IP serwera nie jest prosta i z reguły równa się kupieniu nowego, a to dla spamerów jest raczej nieopłacalne, więc w najgorszym wypadku będą mieć ich kilka, ale nie jeden per email.

Blokować pewnie się da standardowo - tworząc regułę, ale nadal nie pomogę bo nie znam Lotusa :)
  • Odpowiedz