Wpis z mikrobloga

Mireczki, ratujcie!
Miałem problem z systemem na laptopie, zacinał się dosyć często podczas uruchamiania (na "Zapraszamy"), w trybie awaryjnym wszystko działało.
Stwierdziłem "zreinstaluje system".
Problem zaczął się podczas przywracania systemu z płytki, wyskakiwały błędy, że niemożliwy zapis na dysku.
Podczas instalowania czystego windowsa(poprzedzonego formatowaniem dysku), wyskakiwało ostrzeżenie "nie zaleca się instalacji na tym dysku, prosze wybrać inny". Po paru próbach udało się. Dysk jednak miał cały czas 100% aktywnego czasu.
Sformatowałem dysk również na komputerze stacjonarnym.
Próbowałem instalacji, nie udało się.
Za pomocą #mhdd, zrobiłem skanowanie powierzchni dysku, niestety wystąpił błąd:
"catasrtophic failure cannot write log life, disk is full".
Komunikat ten jest poprzedzony wystąpieniem dużej ilości "x" (UNC – uszkodzony sektor (bad) w moim przypadku zostały tylko te błędy wykryte, jako poważne ), a następnie występuja same "!" (ABRT – żądanie odrzucone (nie znaleziono sektora – poważny błąd, możliwe uszkodzenie powierzchni).
Zdarzenie to wyskakuje przy 0,8%, jeśli pominę strzałkami sektory zawarte w 0,8% do 0,9%, to skanowanie przechodzi do końca, i znajduje około 30-40 "x".
Niemożliwe jest (bez pominięcia sektorów za pomocą strzałek) wyzerowanie dysku, i remapowanie.

Jakieś pomysły co mogę zrobić by dysk postawić na nogi?
Dodam, że pod windowsem/biosem dysk jest widoczny, i mogę na niego kopiować różne rzeczy.

Wołam pomocnych mirków z #informatyka #pcmasterrace #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
@qwedsa: mozesz probowac i robic partycje z pominieciem jebnietych sektorow, ale jesli zalezy ci na odzyskaniu dysku, nie danych na nim. Wydajnosc tez troche #!$%@? bedzie, bo bedzie skakac po dysku z tymi przerwami
  • Odpowiedz