Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was zmieniał dystrybutora prądu? Czy ktoś ma doświadczenia z Energie2? Przychodzili do mnie różni ludzie i nigdy nic nie podpisałem, teraz jednak brzmiało wszystko w miarę rozsądnie, jak i stawka za kWh wydaje się być korzystniejsza. Macie jakieś doświadczenia z tą firmą? To legitne czy jakiś kolejny wałek, w którym będę płacił mniej przez rok a przez następne lata osiem razy więcej? Rezygnować z tej umowy czym prędzej? Wcześniej miałem jakiegoś domyślnego dystrybutora.

#energetyka #pytanie #oszukujo (?) #poznan #prad
  • 5
@einz: wystarczy przeczytać dokładnie umowę. Moich dziadków naciągnęła jakaś firma z domokrążcami, czytam umowę a tam opłata za gwarancję niezmienności ceny (chyba ze 30zł/mies.), zaraz odstąpienie wysłaliśmy.
@einz: generalnie z innymi dostawcami jest tak, że o ile stawka za kWh jest korzystniejsza, za utrzymanie licznika itp też musisz płacić Enei czy też innej firmie, przez co koniec końców płacisz więcej. To miało sens w momencie kiedy ktoś kupował pakiet akcji np. tauronu i miał chyba 30% zniżki na energię, wtedy jakaśtam zniżka wychodziła. Nie wiem jakie masz rachunki, ale dla 10-15% ceny nie warto zmieniać, bo potem w
@MaciejPN: Dzięki za odpowiedź, mam 0,245 za kWh a proponują 0,22 w pierwszym roku, a potem wzrost, nie jest to chyba jakaś poważna zniżka gdy zużywam energii za około 250 zł / 2 mies.