Wpis z mikrobloga

@CrtZ: jeśli komentarz zaczyna się od "no sorry" to już wiadomo, czego się spodziewać, prawie jak "szczerze?", chociaż ten początek jest zwykle jeszcze gorszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CrtZ:
Nie chciało mi się odpisywać na ten stek bzdur, więc tylko wystrzelę kilka bullet pointów:

- Oczywiście bierze pod uwagę ludzi na najprawdopodobniej dziennych studiach, czyli z miejsca ogranicza grupę do lepiej sytuowanych.
- Ciekawe kto płacił za jego studia, pewnie bez problemu korzystał z nauki opłaconej ze zrabowanej innym ludziom kasy
- Teraz mam mieć dowalone podatki, top kek, jak na razie to biedni oddają 50% kasy na UoP po to żeby parufkowy przetsienbiorca
  • Odpowiedz
@lerner: Wiara, w to, że nasz sukces jest wynikiem jakiejś wyjątkowości i tylko i wyłącznie ciężkiej pracy to w zdecydowanej większości przypadków zwykła ignorancja, egoizm i brak zrozumienia najprostszych procesów społecznych.

Ale czy dzisiejsza Polska jest krajem, w którym o miejscu w strukturze społecznej decydują przede wszystkim osobiste zdolności i zasługi?

Odpowiedzi dostarczają wspomniane badania POLPAN, które w edycji w 2003 r. wprowadziły także… pomiar inteligencji respondentów. Okazało się, że
  • Odpowiedz
@lerner: co ty w ogóle rozumiesz przez pojecie trollnorynkowca? każdy który uważa że większe urynkowienie niektórych sektorów jest dobrym pomysłem nim jest? a może po prostu każdy kto jest troche bardziej liberlany niż ty i nie zgadza się z tobą zasługuje na to miano?
  • Odpowiedz
@fenr7r: Nie, trollnorynkowiec to połączenie wolnorynkowca z brakiem wiedzy i w większości przypadków brakiem umiejętności myślenia w skali makro, co powoduje głoszenie przez niego fałszywych tez.

Sztandarowym przykładem trollnorynkowego myślenia jest na przykład słynne "prywatne jest zawsze lepsze niż państwowe". Wolnorynkowiec wie, że czasami państwowe lepiej realizuje swoją funkcję, bo na przykład nie musi przynosić zysku. Trollnorynkowiec traktuje to jak dogmat. Widoczne zwłaszcza w dyskusji o prywatnej służbie zdrowia.

Przykładem
  • Odpowiedz