Wpis z mikrobloga

@Agakra9: Cześć. Niedawno przeczytałem Twój wpis o otrzymaniu karty stałego rezydenta w UK. Również złożyłem wniosek o to i mam do Ciebie parę pytań.
1) Wniosek wysłałem 5.07.2016 i 7.07.2016 otrzymałem potwierdzenie że list do Home Office doszedł (tracking Royal Mail) Razem z wnioskiem wysłałem czek na 65 funtów, który został zrealizowany 13.07.2016 i od tego czasu nie mam żadnych wieści od nich. Ani żadnego emaila typu "mamy twoją aplikacje, tu jest twój numer itp itd."

Chciałbym się zapytać czy też tak długo czekałeś na jakąkolwiek odpowiedź z Home Office czy mam już do nich pisać czy mi paszportu nie zgubili, bo to mój jedyny dokument na którym mogę podróżować :(

Serdecznie dziękuje za pomoc
pozdrawiam JohnAbruzzi
  • 1
@JohnAbruzzi: Cześć, u mnie było podobnie tzn. pieniądze ściągnęli po tygodniu od wysłania papierów. Potwierdzenie otrzymania dokumentów przez Home Office oraz informację o rozpoczęciu procesu dostałem dokładnie po 5 tygodniach. Po kolejnych dwóch miesiącach otrzymałem kartę i moje dokumenty. W sumie trwało to 3 i pół miesiąca. W międzyczasie żadnych maili czy telefonów w tej sprawie. W sumie czas rozpatrywania to 6 miesięcy, jak wysyłałem to na stronie Home Office napisane