Wpis z mikrobloga

Robił może ktoś prawo jazdy w #ontario #kanada #toronto? Jak ten szajs obejść? Można jeździć rok na międzynarodowym? Albo zrobić gdzie indziej? Robił ktoś prawko w #usa? Chciałbym gdzieś pojechać i zdać prawojazdy np w #illinois #chicago albo #newyork aby tylko nie musieć w Toronto. Trzeba udowadniać zamieszkanie w tych stanach? Jest ktoś tu taki? (ʘʘ)
  • 13
  • Odpowiedz
@panjan1111: możesz zdawać poza Toronto, np w Brantford. Pamiętaj jednak, że jest kilka rzeczy na które tutaj zwracają większą uwagę niż w PL, np oglądanie się za siebie przy każdym skręcie czy zmianie pasa. Z tego co pamiętam na miedzynarodowym możesz jeździć tylko 2-3 miesiące po przylocie, a później trzeba zdawać.
  • Odpowiedz
@nielubierozowego: Chodzi mi o te głupie przepisy, że jak raz nie zdasz to spadasz na jakiś niższy rodzaj prawa jazdy, a później droższe ubezpieczenie i jakieś restrykcje. Chodzi mi o całe Ontario. A jakie są zasady przy zdawaniu? Obracanie się przez ramie przy każdym zmianie pasa i dołąnczaniu do ruchu? Jakiś jeszcze wynalazek? 2-3 miesiące to podobno na polskim, a na międzynarodowym podobno rok..
  • Odpowiedz
@panjan1111 nie wiem jak w Ontario ale w Manitobie robiąc zatoczke trzeba zasyganlizowac stopem 3 razy przed cofaniem :) i nie wiem jak w ON ale w MB mimo że zdawałem 2 razy w zasadzie 3 (przez głupotę własną lol) nic mi nie obniżyli a place za ubezpieczenie chyba 140 CAD - fakt nie mało ale każdy newcomers tak tutaj zaczyna. Minus że zabierają polskie prawa jazdy
  • Odpowiedz
@panjan1111 przepisy są głupie, ale jeśli jeździłeś dużo w PL to nie powinieneś mieć problemów, by zdać za 1 razem. Masz generalnie 3 poziomy:
G1 - teoria (20 pytan ze znakow i 20 z zasad drogowych), przerób tą stronkę - http://www.g1.ca/ - 99% pytań się pokrywa. Po zdaniu teorii dostajesz prawko G1, które bardziej służy jako ID, bo jeździć z nim możesz tylko w towarzystiwe doświadczomego kierowcy i to też z ograniczeniami.
  • Odpowiedz
@nielubierozowego: dzięki. Pokręcone nieźle. Jeżdżę w Polsce na codzień, jeździłem też w Usa, Au itd. Po lewej i prawej, ale jak słyszę takie bajery typu patrzenie w lusterka non stop czy odwracanie się itd i do tego facet co to patrzy mi na ręce plus tylko jedna szansa, to już wiem że to gehenna. Dzięki za informacje.
  • Odpowiedz
@nielubierozowego: The whole system of driving test wants to fail you and get your money in Ontario. If you have 2 years of driving experience in poland it is going to be less of a hassle to get your drivers liscense. For have to pass g1 than give G driving exam if you already have that experience I mentioned. You can study from here as they are the only ones proving
  • Odpowiedz