Wpis z mikrobloga

Mirki od #xiaomi i #miui potrzebuję porady, może dwóch. Od kilku tygodni jestem posiadaczem Mi 5, bardzo sobie chwalę, ale dostrzegłem dwie upierdliwe wady. Pierwsza dotyczy głośności rozmów, mimo ustawienia na max głośnik jest bardzo cichy, który ledwo słychać w sypialni, ale o rozmowie na ulicy praktycznie nie ma co mówić. Czy da się to jakoś rozwiązać zmieniając system czy po prostu ten model tak ma?

Druga sprawa dotyczy codziennego użytkowania na terenie kraju. Mam numer w sieci Play i nie ma żadnego problemu dopóki telefon łączy się z nadajnikami Playa. W momencie przełączenia sygnału, łączy się z Plusem, Orange czy T-Mobile i traktuje to jako...roaming przez co tracę dostęp do internetu ze względu na wyłączone, co w większości naturalne, korzystanie z danych w roamingu zagranicznym. Jedyna opcja to ustawianie wyjątków dla aplikacji lub odznaczenie tej opcji i pamiętanie o tym przy wyjeździe z kraju. Ponownie czy da się to jakoś zmienić? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem szczerze mówiąc.

Posiadam Miui 7 Global, zdaje się, że legitny. Czy przejście na Global Miui 8 może rozwiązać problem(y) (atakują mnie aktualizacjami ale się waham) czy lepiej instalować Miui Polska 7 lub 8? Będę wdzięczny za porady.

#mi5
Pawelooo - Mirki od #xiaomi i #miui potrzebuję porady, może dwóch. Od kilku tygodni j...

źródło: comment_4ckJr3p6BF0er9zQufkLhZndubHNW48t.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Pawelooo: Włącz w telefonie opcje roamingu międzynarodowego i po sprawie.
W MIUI 8 ta opcja działa tak samo, więc w tej kwestii nie ma zmian, a tak ogólnie to polecam aktualizacje do 8.
  • Odpowiedz
@Pawelooo: spróbuj najpierw global. Mniej z tym zachodu bo masz OTA. Jak będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom, to zostaniesz.
Ja miłem MIUIPolska i było ok, ale tydzień temu na próbę wgrałem Global dev. Mi na Globalu przykładowo brakuje tej wyszukiwarki "wszystkiego" i chyba wyszukiwanie T9 z dialera działa słabiej niż na MIUI Polska, więc pewnie przy okazji jutrzejsze aktualizacji wrócę do xiaomi.eu
Wydaje mi się jednak, że 95% typowych użytkowników nie zobaczyłoby
  • Odpowiedz