Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam pytanie bo widzę, że działacie z wykrywką w terenie. Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup wykrywki. Rynek jest tak bogaty w sprzęt, że nie wiem na co się zdecydować. Wszyscy polecają kanarki 350, hs3 smętek i całą masę innych modeli. Chciałbym wydać nie więcej niż 1300zl najlepiej w listopadzie. Ogólnie temat dla mnie jest na tyle skomplikowany głównie dlatego, że nie wiem co chcę kopać, czy militarkę czy drobnice. Myślałem nad nowym smętkiem z małą cewka na drobnice i za jakiś czas kupić wiekszą. Czy jesteście wstanie coś mi doradzic? Może jest ktoś z okolic Leszna co biega z wykrywką ?

#wykopkizwykopem #wykrywaczmetalu
  • 16
@maly_stary_rower: Smętek nie nadaje się na drobnice. Nie ma identyfikacji stopu metalu. Będziesz się tylko #!$%@?ł z tym wykrywaczem i kopał blaszki, gwoździe itd. Dobry to on jest na militarke, nic więcej.

Do 1300 jeśli chcesz kupić dobry wykrywacz, to używany Rutus Proxima. Jest nawet na allegro za 1300 z gwarancją do 2017. Jak Ci się znudzi to łatwo sprzedasz, a nawet jak będzie jakiś walnięty to nie ma problemu z
@maly_stary_rower: Ogólnie im mniejsza cewka tym gorszy zasięg, ale lepsza separacja w miejscach zaśmieconych żelastwem. Do Proxy dostępna jest tylko o wielkości 23x20cm, więc DD ma lepszą separację i jest lepsza na wysoko zmineralizowane grunty, raczej bez stracie na zasięgu, ale z większą trudnością namierzania. Ogólnie różnica napewno jest, DD mniej omijasz, bo przemiata większą powierzchnię, musisz sam zadecydować, czy warto dopłacić 250zł
Pobierz hammerzeit - @malystaryrower: Ogólnie im mniejsza cewka tym gorszy zasięg, ale lepsza...
źródło: comment_LInlnqfWhci0WbsotJLc6Al78GXoczsF.jpg
@k0ktajlmol właśnie nie wiem czego chcę szukać, z jednej strony militarka zawsze mnie.interesowała z drugiej strony w moich okolicach żadnych dużych walk nie było a monety i drobnica zawsze wyjdzie w okolicach dworkow osad itp. Przynajmniej tak myślę
@hammerzeit: Przy zamówieniu Rutusa z cewką DD nic się nie dopłaca. @maly_stary_rower: Rutus jest idealny na wszystko. Ma tryb statyczny(na militarke) i dynamiczny(na drobnice). I nie wiem czy Proxima to ma ale Argo ma jeszcze tryb jednoczesny: statyk+dynamik - trudny w ogarnięciu na początek.
@maly_stary_rower: Trochę mi się pomyliło. Najlepiej zamawiać bezpośrednio u producenta http://www.rutus.com.pl. Napisz do Pana Rutyny, bo widzę, że zamawiając proxime jednak trzeba dopłacić do sondy DD 400 zł(to chyba jakiś błąd). Możliwe, że jest opcja jak w przypadku Argo, czyli jak zamawiasz z sondą DD to dopłacasz tylko 100 zł, a standardowa sonda zostaje u producenta.
@skinek to była by dobra opcja. Ogolnie w przyszym miesiacu mam jeszcze chrzest syna wiec w pazdzierniku zakup odpada ale w listopadzie chcialbym miec juz sprzet. Zimy słabe to można byłoby już działać