Wpis z mikrobloga

@Jurigag: serio, użyj do tego gulpa, composer powinien zajmować się tylko zależnościami phpa. To, że się da nim coś zrobić, nie znaczy, że się powinno ;) Podobną akcję z minifikowaniem plików odwalił mój kumpel - ustawił crona, który na jego laptopie co minutę minifikował jsy i cssy. Da się, ale nie radzę się takimi rozwiązaniami chwalić
@ChomikBojowy: ale jak tutaj niby gulp jest rozwiązaniem ? nie będę trzymał dwa razy tego samego na gicie.... po co mam to robić u siebie ? w projekcie trzymam nie minifikowane rzeczy, backend łączy pliki js i wypluwa jedne, pagespeed to minifikuje(jak i optymalizuje obrazki masę innych rzeczy robi) i dziękuję, żadnych gulpów, gruntów które są zależne od devlopera i środowiska i innych cudów
@ogur: no to właśnie to się dzieje, wpisuje composer install i są wygenerowane templatki czego dotyczył wpis, ale ludzie zaczeli czepiać się że nie robię tak jak oni, bo oni to tylko grunt/gulp/npm i próbują mi życie układać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

composer nie jest tylko zarządzania paczkami do phpa jbc, ma on tak samo jak grunt/gulp możliwość odpalania skryptów(tj tasków w gruncie) itp itd
@Jurigag: jak będziesz miał projekt w Javie też użyjesz composera? A w Ruby? A w Pythonie?

Zamiast za każdym razem zmieniać narzędzie, wystarczy używać odpowiedniego - JS jest powiązany z gulpem/gruntem i będzie działać z każdym innym językiem na backendzie. Po co mieszać?
@ogur: ale ja nie meiszam :P nie korzystam w ogóle z gulpa/grunta bo nie mam takiej potrzeby :P sam composer mi w 100% wystarcza, jakbym pisał w samym js to pewnie wtedy bym korzystał z gulpa/grunta, poza tym gulp/grunt działa przecież po stronie klienta, jak to się ma do mojego problemu ? musiałbym trzymać na gicie zminifikowane pliki i niezminifikowane ? głupota straszna imho, dwa razy trzymać to samo
@Jurigag: Zresztą - w swoim grajdołku rób sobie to nawet w kodzie maszynowym, emacsem przez sendmail.
Ludzie tutaj po prostu napisali ci jak robi to reszta świata, jakie są aktualnie standardy.
Robisz sobie to dla siebie, czy tam nikt inny tego nie tyka - twoja sprawa, ale zdziw się jak kiedyś przez takie dziwne rzeczy nie dostaniesz gdzieś pracy. Jakby mi ktoś na pytanie co używa w stacku JSowym odpowiedział, że
@ogur: nie używam composera w stacku jsowym xD composer mi jedynie odpala skrypt php który łączy pliki html do js, nie korzystam z node ani grunta/gulpa, bo nie programuje w nodejs, w czym niby innym mam to robić PO STRONIE SERWERA ? no ale dla was "znafców" takie rzeczy powinno się robić na środowisku developerskim i trzymać dwa razy to samo na gicie ? no pozdro xd ja tego podwójnie trzymać
@Jurigag: już pomijam tą gównoburzę wyżej ale... o co Ci chodzi z tym trzymaniem dwa razy tego samego w gicie, do cholery trzymasz tak jak teraz pliki nad ktorymi pracujesz a gulpa odpalasz na serwerze do zbudowania projektu, minifikacji czy czegos tam jeszcze co sobie zapragniesz... i jakie gulp/grunt dziala po stronie klienta... to ze to jest JS to nie znaczy ze klient to odpala w przegladarce...

i np robisz sobie
@Jurigag: możesz to robić nawet w assemblerze jak będziesz chciał, ale są narzędzia typowo do frontendu jak np gulp, grunt, bower i typowo do backendu jak np composer ... jakbyś robił w angularze 2 to typescripta też kompilowałbyś przez php i composera? :P