Wpis z mikrobloga

@maltir: Mam tego lapka w mocniejszej wersji i raczej polecam. Mimo iż to najbardziej budżetowy thinkpad to jednak czuć ze jakość lepsza niż u konkurencji za podobna kasę. Trackpoint jest super, zdecydowanie wygodniejszy niż plytka. Jedyna wada to odrobine skrzypiaca przy nacisku pokrywa serwisowa na spodzie laptopa ( dwukrotnie ja zdejmowałem bo dokładałem SSD wiec może dlatego). Jakbyś miał więcej pytań wal na priv.
@fredie: a jak oceniasz matrycę? Planuję wziąć wersję najtańszą HD. IPS jest w E560 ale to już grubo ponad 3k ... Jest w E550 gdzieś dioda pracującego dysku albo CAPS LOCKa?
@rydzo: Ja mam z matryca fhd i jak dla mnie jest ok i spelnia moje oczekiwania (nie jestem purysta) chociaż raczej w recenzjach jej nie chwala. Bolączki typowe dla tn czyli słabe katy i jasność też bez szalu. Dioda jest tylko jedna sygnalizujaca włączenie komputera (kropka nad i w napisie thinkpad). Na klawiaturze sa dwie jedna sygnalizujaca całkowite wyciszenie (jest do tego osobny klawisz), a druga od klawisza fn. Warto zwrócić
@fredie: klawisz fn to dla mnie nie problem. Teraz piszę z ThinkPada SL500 więc ta sama klawiatura. I tak się przyzwyczaiłem, że już odpuściłem inne serie. Lukałem wiele opcji ale doszedłem do wniosku, że wydajnościowo potrzebuję jedynie niską półkę. A dysk SSD wrzucę zamiast HDD. DVD chcę mieć i dlatego odpadło przez to kilka opcji spod znaku Della.
@rydzo: No to musisz pamiętać, że ori hdd to 9mm i większy nie wejdzie (chociaż nie wiem czy są ssd 12mm). Ja miałem ssd Plextora M6S 128gb i akurat dobrze a fabryczny hdd 1tb wrzuciłem w miejsce dvd. Ja za swojego fhd z i7, 8gb ram, 1tb i radkiem R7 M265, windowsem 10 home, plecakiem i antywirusem Panda na rok dałem w oficjalnym sklepie allegro 2,7k (promo jakieś było).
@fredie: wrzucę pewnie Iridium Pro 240 GB więc wchodzi. Hm, niezła cena. Gdybym teraz coś takiego znalazł to bym brał. A tak to głównie w okolicach 2k jest i3 a FHD to już 3k liczyć trzeba. Więc idę po taniości.

W ogóle żałuję bo 2 tyg temu sprzed nosa uciekł mi nowy T540p wygrany w loterii paragonowej. Gość chciał 2k za nówkę, odbiór miałbym max. 2km od mojego bloku. I do