Wpis z mikrobloga

Mirasy spod tagu #wojsko i może #militaria
Od zawsze interesowałem się służbą wojskową i powoli przychodzi czas podejmowania decyzji o swojej przyszłości. Rozważam uderzenie w mundur tylko jest jeden szkopuł. Mam astmę. Ale nie taka że po kilku krokach truchtem umieram, bardzo delikatną. Na tyle delikatną że mam kategorię A. (Testy pojemności płuc wykazują normalna ich objętość)
Więc pytanie brzmi następująco. Czy jest w ogóle o czym myśleć? Czy jeżeli spelnialbym wszystkie wymagania to czy moja przypadłość i tak by mnie z tego interesu wyeliminowała?
I pytanie kieruję głównie do mirkujacych żołnierzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@Ofacet: Na wku się zapytaj anie na wykopie. To zależy kim w tym wojsku chcesz być, ja z mojej strony dodam że takie specjalności jak płetwonurek i pilot odpadają z twoją przypadłością. To jest bardzo specyficzne środowisko pracy, nie dla każdego, zapytaj się, może znajomy znajomego, internet jest kiepskim źródłem w tym wypadku.
@mhali o, dzięki wielkie.
Sam właśnie myszkuje po Internecie i też wyczytalem że generalnie nawet jeśli bierze się leki to tak długo jak sama przypadłość nie upośledza delikwenta podczas aktywności fizycznej to można próbować.

Dzięki za odpowiedzi :)
@Yurix
@Ofacet: i oczywiście yurix miał do pewnego stopnia rację - część specjalności będzie dla Ciebie zamknięta. Ale to nie znaczy, że nie możesz służyć. Powodzenia w realizacji planów!
@mhali a dziękuję :) póki co skończę studia a wtedy pewnie pójdę na kurs przygotowawczy. A po tych 4 miesiącach pomyślę co dalej ze sobą zrobić. Zresztą rozważam Legię Cudzoziemską nawet. Ale to perspektywa roku dwóch zanim cokolwiek.

Wielkie dzięki jeszcze raz :)
@Ofacet: Jeżeli będziesz miał skończone studia to uderzaj na przeszkolenie oficerskie. Teraz jest takie ssanie na kandydatów, że biorą ludzi dosłownie z ulicy.
Właśnie nie pamiętam, wydaje mi się, że są dwa rodzaje przeszkolenia - kończące się kontraktem oraz drugie, rezerwą. I musiałbyś sobie w tym przypadku znaleźć etat. Są takie braki, że nie jest to wybitnie trudne.
Ale akurat jeżeli chodzi o przeszkolenia to zweryfikuj informacje w WKU, cały czas coś się zmienia.