Wpis z mikrobloga

885-1 = 884
Barren Lands | XH | 130% | Dungeon | Gunnar

Mapka o rozmiarze XH polecona przez kogoś w ramach tagu #tysiacmaph3
Niestety jest bardzo słaba: bo jest strasznie pusta - zamki są oddalone od siebie o wiele dni drogi, co powoduje wrażenie braku jakiejkolwiek strategii, przy konieczności irytującego łażenia po mapie.

Grałem na poziomie 130%, ale równie dobrze mogłoby to być 200%, bo i tak na start traci się wszystkie surowce. Startowy zamek jest kompletnie nierozbudowany, problemem jest nawet podbicie kopalni kamienia oraz tartaku. Po mniej więcej miesiącu czasu gry udało mi się rozbudować zamek tak żeby mieć siedliska głównych potworów oraz kapitol: wtedy ruszyłem na polowanie.

Najbliższy komputer... jest bardzo daleko, bo mapa jest ogromna, ale niezbyt ciekawa. Gdy dotarłem w lewy dolny róg, okazało się, że komputer nawet nie podbił tartaku, co dziwne - ignorował też sporo surowców na mapie. Podobnie z komputerem nieco na północ - brak rozbudowy i surowce leżące na mapie.

Kolejne miasto jest tuż obok portalu, z którego wychodzą podkoszeni bohaterowie jednego z kilku komputerów. Kluczem jest pilnowanie tego przejścia, ale łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Wydaje mi się, że komputer jakoś oszukuje, bo po drugiej stronie jest kilka wysp z 4 różnymi graczami, którzy co pewien czas wysyłają bohaterów ze statami 15/15/15/15 - pewnie w jakiś sposób dostają darmowe doświadczenie.

Dalszy podbój mapy to mordęga, tak jak pisałem miasta są oddalone od siebie o kilka dni drogi, a z każdej strony atakują komputerowi gracze ze sztucznie (?) nabitymi poziomami: trzeba siedzieć we własnych zamkach i próbować się bronić.
Łatwiej było mi w pewnym momencie podbić całe podziemie, niż systematycznie wyczyścić "górną" mapę.

Po mapie bigegałem Gunnarem, a przejścia pilnował Gundula, który w pewnym momencie przeszedł przez portal do podziemi i podbił kilka wysp z wrogimi graczami. W zamkach miałem kilku nieźle podkokszonych bohaterów, nabrali doświadczenia dzięki obronie.

Gunnar swoje statystyki zdobył głównie dzięki różnego rodzaju domkom, natomiast Gundula mniej więcej w 60% dzięki bitwom. Jedyny plus tej mapy to dramatyczne bitwy o utrzymanie zamków - komputer chyba mocno oszukuje zarówno jeśli chodzi o doświadczenie bohaterów jak i przyrost jednostek.

Nie polecam tej mapki, w wielu miejscach wygląda jak wygenerowana z edytora.
fledgeling - 885-1 = 884
Barren Lands | XH | 130% | Dungeon | Gunnar

Mapka o rozm...

źródło: comment_FqSVx9yRdWdBQKvJE0CFz0N7Gb1nsBK8.jpg

Pobierz
  • 2