Wpis z mikrobloga

Mireczki takie pytanie:
#dom #mieszkanie #zycie #pytanie #ankieta

Jakbyś miał wpakować się w kredyty na kilkadziesiąt lat, to co byś wybrał?

  • mieszkanie własnościowe 50 metrów za 300tys - Kraków 25.0% (21)
  • mieszkanie TBS nie na własność - 50 metrów za 150tys - Kraków 1.2% (1)
  • dom w niedużej miejscowości - pół miliona zł wzwyż 40.5% (34)
  • pomieszkiwanie u rodziców 33.3% (28)

Oddanych głosów: 84

  • 9
@zielonykumak: na studiach pracowałem dla właściciela jednej z krakowskich kamienic na Kazimierzu jako "pseudo-administrator" i siedząc pewnego dnia w jakichś papierach doznałem szoku, że wartość 34m2 kawalerki, w której mieszkałem, standard 2,5/5 w mojej ocenie, jest oceniona przez rzeczoznawcę na 280 tys ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ceny nieruchomości w tym mieście to jest jakaś porażka.
@zielonykumak: kiedyś widziałem taką fajną zabawkę, kalkulator kosztów budowy domu, o tu: http://kb.pl/budowa/ polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na Twoim miejscu, jeśli pracujesz w centum Krakowa, pomyślałbym o parterowym domku w jakiejś podkrakowskiej wsi (Liszki są ładne ;) ). W budżecie 500k zł na pewno się zmieścisz. Odradzałbym Skawinę, bo to co się dzieje na drodze do Krakowa w godzinach szczytu będzie odbierać Ci smak życia.
@zielonykumak: ok, ta w/w działka jest fatalna, bo nie zauważyłem słupa energetycznego, ale właśnie na Twoim miejscu celowałbym w niedużą działkę ok 5-8 arów.
Mając na uwadze, że oszacowanie który wkleiłem niżej dotyczy 35% większego domu, niż 100m2, wciąż podtrzymuję, że postawienie domku za 500k, w co wchodzi też kupno działki budowlanej w okolicy Krakowa jest jak najbardziej do zrobienia i jeszcze Ci zostanie( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_hhHAdlGhbBkJG7DlFfBGB0cNgVjcsIIQ.jpg