Wpis z mikrobloga

Ale się nie mogę doczekać jutrzejszej konferencji Apla.
Tak dużo ciekawej technologii będzie zaprezentowane.
Nowy procesor, zegarek, systemy operacyjne, budynek, który budują, itd.

A jednocześnie w swoich pracowniach już pracują nad kolejną iteracją tego wszystkiego, która zostanie zaprezentowana w przyszłym roku.

I tak to się kręci. Bardzo żwawe tempo. To wszystko takie fajne z tak wielu, wielu powodów.

Za rok pewnie już w nowym budynku.

Tymczasem jutrzejsza konferencja już tak blisko.

#apple #nieprogramowanie
FNwsk - Ale się nie mogę doczekać jutrzejszej konferencji Apla.
Tak dużo ciekawej te...

źródło: comment_WA2nUwa9pv4Q7aDVqetZd9hRByFCPemJ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@FNwsk: gurwa... takie emocje towarzyszyły tym konferencjom jeszcze kilka lat temu. Teraz to taka #!$%@? powtarzalność i praktycznie żadnej szansy na jakąś nową, fascynującą technologię. Czeka nas CIEŃSZY ajfon, CIEŃSZY zegarek, CIEŃSZY makbuk, siri na maku. Luj z branżą pro, luj z nowymi technologiami, luj z ryzykiem, luj z innowacyjnością. ONLY MANI!!!
StolczykNaKiju - @FNwsk: gurwa... takie emocje towarzyszyły tym konferencjom jeszcze ...

źródło: comment_3AhK2otD0PRbNIV7LJS5LjgTO43poK0a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@StolczykNaKiju:
Czy ja wiem, kwestia podejścia. Koreańczycy, Chińczycy i wielu wielu innych analizują Apple na wszystkie możliwe sposoby i naśladują ich jak tylko mogą i wyciągają z tego wnioski.
To, że teraz wszystko wygląda podobnie i że kolejne zmiany nie wyglądają na coś znaczącego to w sumie trochę komfortowa sytuacja (jednak stoi za nią ciężka praca wielu inżynierów).

Następne zmiany, które będą wybijać się z tłumu to będzie raczej sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość. Póki co nawet pewnie kiedy na przykład Apple wymieni wyśwetlacze na te, nad którymi pracują w niedawno założonym centrum rozwojowym na tajwanie lub kiedy ich zegarek stanie się niezależny od ajfona to i tak duża liczba osób machnie na to
  • Odpowiedz
@FNwsk: No nie wiem, mimo wszystko cała magia tej firmy kojarzy się chyba każdemu z prezentacji nowych, rewolucyjnych produktów. Smartphone, tablet a wcześniej ich komputery wzbudzały podziw konsumentów i konkurencji. Teraz są mistrzami dizajnu i optymalizacji, którą inne, równie nieinnowacyjne firmy najwyżej kopiują. Chociaż to też się zmienia, bo Ci kopiści w tej chwili potrafią wygrywać z Apple w wielu aspektach. Moim zdaniem narracja jest ta sama, ale nie jest
  • Odpowiedz
@StolczykNaKiju:
Trochę to może wyglądać tak jak mówisz.
Apple i tak jest w pozycji, w której muszą pracować nad nowym produktem więc coś pewnie pokażą w ciągu kilku lat.
Komputery miały swój czas, kiedy były głównym źródłem przychodów, potem ajpody się narodziły następnie ajfon i tablet, ajpody umarły śmiercią naturalną. Tak jak pozostałe produkty ajfon nie będzie wiecznie tym z czego znane obecnie jest Apple. Pechowo trochę mniej potrzebny niż
  • Odpowiedz
@FNwsk: umrzeć nie umrze, ale straci pozycję, środki i możliwości. Kto wie, może to dopiero doprowadzi do zmian, o które nam chodzi. Zegarek to margines, który w żadnej postaci nie ma szans na sukces, bo ludzie zawsze będą kierować się w stronę zegarków klasycznych. Wszystkie firmy z tymi zegarkami robią jakieś wyścigi, a nie ma na nie żadnego popytu u standardowych klientów (pomijam sportowców czy technomaniaków). Nie znam nikogo kto
  • Odpowiedz
@StolczykNaKiju:
Co do samochodów to przeciwnie. Rynek dopiero się zaczyna zmieniać. Marki, które będą dominować potencjalnie jeszcze nie powstały.

Tak patrząc w przyszłość to na zegarek raczej może stworzyć się zapotrzebowanie. Od wygodnego urządzenia do komunikacji (zastępującego telefon) po urządzenie, którym się płaci, z którym się trenuje, dba o zdrowie, otwiera samochód, identyfikuje, które jest biletem i inne zastosowania, które mogą dopiero się pojawić. Zwykłe zegarki odpadają.

Komputery raczej ustąpią miejsca telefonom
  • Odpowiedz
@FNwsk: 70% czasu bullshit, 30% czasu prezentacja dobrego sprzętu - iphone'a. Telefon będzie dobry i ma szansę na sukces. Poza tym nie pokazali w sumie nic. Emoji, mario, pokemony bez komentarza. O zegarku też się nie wypowiadam, bo dla mnie to bezsensowny gadżet, ale dla kogoś innego może stanowić jakąś wartość. A Ty co myślisz?
  • Odpowiedz
Pozytywne to wszystko i bardzo bardzo innowacyjne.
Słuchawki bezprzewodowe są świetne, ponieważ są połączone jednocześnie do wszystkich urządzeń, tylko raz się je łączy i bardzo szybko się to odbywa a futerał na to jest bardzo pomysłowy. Słuchawki działają 5 godzin, po włożeniu do futerału się ładują (po 15 minutach ładowania można słuchać 3 godziny) a bateria w futerale starcza na w sumie działanie słuchawek przez 24 godziny.
Edycja: automatycznie wykrywają czy są w uszach, wyjmiesz jedną słuchawkę aby z kimś porozmawiać i muzyka się zatrzymuje automatycznie itp.

Zegarek i telefon również bardzo bardzo imponujące.

Nintendo
  • Odpowiedz
@StolczykNaKiju:
Szkoda trochę co do braku dołączonych do telefonu bezprzewodowych słuchawek, to byłby moim zdaniem bardzo silny impuls do zmiany na rynku w tym aspekcie.
Jednak podejrzewam, że jednym z ważnych argumentów były przyczyny logistyczne i techniczne. (słuchawki będą dostępne miesiąc później).
Aple mogłoby powiedzieć: usunięcie portu słuchawkowego wymagało odwagi. Wykonaliśmy ten odważny krok ponieważ wierzymy, że przyszłość jest bezprzewodowa, dlatego do każdego telefonu będą dołączane bezprzewodowe słuchawki, które zaprojektowaliśmy.
  • Odpowiedz