Wpis z mikrobloga

Mam koło siebie takie skrzyżowanie. I teraz pytanie kto mia pierwszeństwo A czy B? Bo B ma znak stopu i ja wiem, że on go ma, ale teoretycznie powinienem tego nie wiedzieć, a znak stopu nakazuje przepuscic wszystkich. Ja z kolei tez powinienem przepuscic wszystkich. Najbardziej #!$%@? jest to, że tam teoretycznie oba samochody myślą, że nie mają pierwszeńśtwa.
#pytanie #ankieta #motoryzacja
KapucynDwadziescia - Mam koło siebie takie skrzyżowanie. I teraz pytanie kto mia pier...

źródło: comment_3wsILJlhtlkliCoIXPigVcVlTuu0puOA.jpg

Pobierz

Kto ma pierwszenstwo, uzasadnij

  • A 32.6% (43)
  • B 67.4% (89)

Oddanych głosów: 132

  • 20
@KapucynDwadziescia: B. Z perspektywy tej sytuacji STOP i 'Ustąp pierwszeństwa' są równoważne. Na takiej sytuacji mnie uwalili na prawku na moto. Założyłem, że pojazd z naprzeciwka musi zatrzymać się na stopie, więc daje mi to parę dodatkowych sekund, czyli przejadę. Tylko na egzaminie na moto trzeba myśleć jeszcze aby ogona nie zgubić i aby też mógł pojechać prawidłowo, więc uznano, że wymusiłem pierwszeństwo.
@Maldo: A nie zawsze tak powinieneś robić. Np w przypadku gdyby B wyjeżdżał z drogi wewnętrznej, to A ma pierwszeństwo. Ja mam na osiedlu taki twór, który wygląda jak skrzyżowanie, ale jedna z dróg jest oznaczona jako wewnętrzna.
@KapucynDwadziescia: Oczywiście B jedzie pierwszy ale jestem w szoku jak wielu kierowców sądzi, że jak A ma STOP to MUSI przepuścić wszystkich. Nie dociera do nich, że w wymagałoby od A znajomości znaków dla niego nie przeznaczonych czyli w tym wypadku stojących na drodze którą do skrzyżowania dojeżdża B.