Wpis z mikrobloga

Pamietam jak ludzie zaczynali kupować aparaty cyfrowe, to na róznych forach foto hurrdurr, że cyfrowe to dziadostwo, a to winietuje a to abberuje, kolory nie takie jak powinny być, cyrfa nie oddaje "klimatu" fotki itd. Ostatnio poszedłem sobie na spacer w góry i wiecie co ? spotkałem może ze cztery osoby które fociły jakimiś aparatami cyfrowymi w tym ze dwie lustrzanki, a tak wszyscy swoimy androidami i iosami w telefonach, smutne to #oswiadczeniezdupy #fotografia
  • 14
@Xivid_Drugi: Nie mówie już o kupnie lustrzanki, ale jaechac gdzieś w góry i cykać obiektywem wielkości 2mm to troche porażka. Wiem że nie każdy do tego przywiązuje uwage, ale smutne jest że cykanie fotek sprowadza sie do wyjecia telefonu z kieszeni
@Dreamek: Zdjęcia z telefonu są co najwyżej znośne i tylko w warunkach idealnego oświetlenia. Lekka ciemność całkowicie zjada mikroskopijne matryce stosowane w smartfonach w odróżnieniu od chociażby formatu DX
@Yam1337: tak, matryce maja mniejsze. Jakosc w gorszych warunkach rowniez. Jednak zdjecia w warunkach "normalnych" sa ok i wywolane nie budza zastrzezen.
Sam mam starego pocciwego kompakta fuji f30 i lustrzanke. I powiem ci ze przy lustrzance kwestia obiektywow i umiejetnosc bardziej gra role.