Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem #raspberrypi 3. Służyć będzie jako centrum multimedialne (filmy z usb + streamy np; weeb.tv ; zalukaj).
Jaki system wybrać do tego celu ?
Da się oglądać na malince canalplussport.pl lub sport.tvp.pl (wymagają silverlight), albo odpalić aplikacje androidowe tych serwisów ?

#kodi #xbmc
  • 8
@cd6057: osmc ma tę zaletę że jest znacznie bardziej podatny na modyfikacje - pod maską masz debian-podobny system i możesz instalować aplikacje poprzez apt-get - w innych wydaniach(OMSC) takie podstawowe narzędzia pokroju htop tylko przez menedżer pluginów ()

jeżeli nie zrozumiałeś o czym mówię w poprzednim akapicie to osmc/openELEC/libreELEC to głównie różnica w skórkach, z czym jeżeli już to polecam to ostatnie raczej jako
Służyć będzie jako centrum multimedialne


@cd6057: ze szczerego serca nie idź tą drogą. przebolałem tą chorobę na rpi2 po czym kupiłem (od mirka) tvboxa na androidzie i jest kolosalna roznica w szybkości działania. odpuśc sobie rpi jezeli ma sluzyc tylko temu.
@OrdynatorKostnicy no właśnie głównie mi zależy na obsłudze canalplussport.pl - silverlight (lub jej apki androidowej) i chyba z pełną współpraca androida na rpi nie jest dobrze, silverlight podobnie nie jest w planach na rpi.
Obecnie mam WD tv live i do odtwarzania filmów z dysku/youtube sie sprawdza...