Wpis z mikrobloga

Kongres Sędziów Polskich przyjął uchwały.

"Wzywamy do poszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i ich publikowania. Sprzeciwiamy się arbitralnej odmowie powołania przez prezydenta RP kandydatów na sędziów, przedstawionych przez Krajową Radę Sądownictwa. Takie działania prezydenta to krok do upolitycznienia funkcji sędziego i ograniczenia niezawisłości sędziowskiej"


Sędziowie wyrazili też sprzeciw wobec decyzji prezydenta, który odmówił zaprzysiężenia wybranych zgodnie z prawem sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,4fccg8#tw=info

#neuropa #polityka #tklive #4konserwy #trybunalkonstytucyjny
  • 18
  • Odpowiedz
mafia


@Tamerlan: Ten argument jest chyba wystarczająco merytoryczny. Wystarczy przypomnieć ostatnie popisy pewnego sędziego, który był niepoczytalny, gdy prowadził samochód po spożyciu alkoholu. Takich sytuacji są dziesiątki.
  • Odpowiedz
Takich sytuacji są dziesiątki.


@MrocznyBrokul: dobrze, że mówisz o jakimś jednym sędzi na 10.000 osób, które pełnią tą funkcję.

A jeszcze ś.p. Stalinenburg wrzucał wpis o orzeczeniach dyscyplinarnych...
  • Odpowiedz
niezależne i zarazem pluralistyczne media już wyciągnęły najważniejszy przekaż z powyższego kongresu :)


@CichyWiatr: standardowo, ucieczka z pola merytorycznej debaty i próba dyskredytowania przeciwnika - sugerowanie zależności, złych intencji, braku kwalifikacji moralnych...
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: Kocham kiedy ludzie budują swój światopogląd w oparciu o doniesienia medialne () podałeś 2 przypadki na 10.000 osób. Gratuluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz dej mu ciąg dalszy tych spraw.
  • Odpowiedz
Twoim zdaniem w oparciu o co mam budować mój światopogląd?


@MrocznyBrokul: Dla mnie możesz na fakt.pl i se. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale myślałem, że inteligentni ludzie opierają swoje sądy na czymś więcej niż krzykliwe nagłówki. Szczególnie, gdy osąd ten dotyczy sporej rzeszy ludzi. A nie... czekaj... to wykop.pl

Tu się #!$%@? od rzeczy w oparciu o dowody anegdotyczne.
  • Odpowiedz
Tu się #!$%@? od rzeczy w oparciu o dowody anegdotyczne.

@Tamerlan: Biorę przykład od najlepszych. Niestety Ginden i Steke usunęli już konta i muszę szukać nowych mentorów.

Co do aluzji z faktem i se to cóż, myślałem że etap "moje medium jest najlepsze, bo jest najmojsze" mamy już za sobą. Ostatnimi akcjami np z "testem na smolucha" gw, czy podrzucaniem butelek do śmietników przez tvn, pokazała że nie są lepsi niż
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul:

Biorę przykład od najlepszych


Właśnie widzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze trochę, a będziesz walił lipę taką jak w TVP.

Ale pozwól, że zastosuję twój zabieg: wszyscy księża to pedofile i czarna mafia, politycy PiS to komuchy, a każdy Polak to alkoholik i złodziej. Tak pisali w fakt.pl. Musi być niechybnie prawdą
  • Odpowiedz
wszyscy księża to pedofile i czarna mafia, politycy PiS to komuchy, a każdy Polak to alkoholik i złodziej. Tak pisali w fakt.pl. Musi być niechybnie prawdą


@Tamerlan: Raczej w GW. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym ja nigdzie nie napisałem że wszyscy sędziowie to pijacy. Stwierdziłem jedynie, że taki problem występuje.
  • Odpowiedz
Stwierdziłem jedynie, że taki problem występuje.


@MrocznyBrokul: Stwierdziłeś:

mafia

@Tamerlan: Ten argument jest chyba wystarczająco merytoryczny.


Od stwierdzenia, że sędziowie to mafia, a stwierdzenia, że sędziowie (2/10000) prowadzą po alkoholu jest spora droga. Ale na wypoku można taki populizm uprawiać i jeszcze się usprawiedliwiać, że się miało coś innego na myśli.
  • Odpowiedz