Wpis z mikrobloga

ziaja


@fotoszop: niby tak, ale skład wciąż do dupy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@danio_96: dobre pasty kosztują, ale można poszukać naturalnych metod. Ja niestety jestem na to zbyt leniwa, więc kupuję byle szajs, ale udało mi się znaleźć jakiegoś nołnejma o niższym niż zazwyczaj stężeniu fluoru, bo ok 1000ppm zamiast 1500 [tescowa jakaś].
  • Odpowiedz
@danio_96: kiedyś na ćwiczeniach z mikrobiologii pokazywali nam wyniki badań w których sprawdzano działanie przeciwbakteryjne różnych past do zębów, najlepiej wypadł colgate total. A jeśli chodzi o płukanki do jamy ustnej najlepszy był colgate plax.
  • Odpowiedz
@danio_96: Meridol, dobrze działa, chroni dziąsła itd. a najlepsze jest to, że nie pozostawia smaku mięty w ustach i nie zmienia poczucia wnętrza jamy ustnej. Umyjesz zęby i możesz sobie dalej jeść bez utraty rozpoznawania smaku :) Tylko droga w sumie jest.
  • Odpowiedz
@danio_96: Himalaya ma najsmaczniejsze pasty do zębów i przynajmniej u mnie najdłużej czuć świeżość, nie podrażnia ani nic. Poza tym w tych Himalayowych pastach z fluorem nie ma fluorku sodu, tylko fluorek wapnia, który jest znacznie mniej szkodliwy
  • Odpowiedz