Wpis z mikrobloga

mirki, nie mogę zrobić update'a do Pico.

Pobrałem ze stronki eleafworld odopowiednią instalkę dla windy, przerzucam najpierw jedno na pulpit, potem logo, otwieram instalkę, ale nie widzi sprzętu.

Czy to wynika z wersji windowsa jaką używam? (XPpro) Czy muszę zrobić update na innym pc? XD

#epapierosy #pico
  • 25
  • Odpowiedz
@niepoprawny_marzyciel: właśnie nie, możesz oszczędzać kabel od pico tylko do aktualizacji jak ładujesz to już bez znaczenia jakim. Tylko przy aktualizacji jest problem. A ogólnie to polecam zewnętrzną ładowarkę przedłuża życie moda i akusów. Niby można w pico ładować ale producent zaleca zewnętrzne ładowarki
  • Odpowiedz
@Oszczer: powiedz mi to mój pierwszy taki epapieros, używasz pico? na jakim trybie najlepiej dla początkującego? póki co na wattage śmigałem od 20 do 75 ;p i bypass próbowałem, teraz jest jeszcze smart, ale reszty trybów w ogóle nie wiem jak i kiedy używać + ta druga grzałka z zestawu do melo 3 jest taka sama jak ta założona fabrycznie?
  • Odpowiedz
@Oszczer: tak, ale nie wszystko na raz. zobacze pare tygodni jak się potoczy moja przygoda z tym efajkiem (chce w ogole wszystko rzucić) jak będzie szła ku przedłużeniu to zainwestuje w ładowarkę + drugie lg hg2, a jak uznam że to definitywny koniec to może jakieś rozdajo na mirko zrobie xD
  • Odpowiedz
@niepoprawny_marzyciel: grzałki masz opisane na nich ale jeśli się nie mylę to obie są do trybu wattage. Bypass to ala mechanik czyli jak spada poziom naładowania akusa spada napięcie podawane na grzałke. Brak stabilizacji. Smart to jak wattage tylko prostszy lopatologiczny. A reszta to tryby do kontroli temperatury. SS do stali nierdzewnej, Ti do tytanu, Ni do niklu. Żeby korzystać z tych trybów musisz mieć grzałke z w.w drutów. Gdzie Ti
  • Odpowiedz
@niepoprawny_marzyciel: czy ja wiem czy amatorsko :-) ja kręcę grzałki z ss i i tak jadę na wattage :-P Możesz kupić grzałki gotowe od eleafa do melo z tych materiałów powinny być na przykład edymie. Te same grzałki są do mild wave, i pasują też grzałki od aspire i chyba od vaporesso.
  • Odpowiedz
@niepoprawny_marzyciel: jak zmieniasz na waty to zwiekszasz chmurę i temperaturę tej chmury pod swój smak. To tak w skrócie. Opór zależy od grzałki tego nie zmienisz. A temperaturę możesz ustawiać tylko w tc z odpowiednimi grzałkami. Więc jak na tą chwilę polecam używanie wattage i tyle watów ile ci odpowiada chmura/temperatura/smak ale to już sam musisz posprawdzac metodą prób i błędów. Na grzalce z reguły jest opisane w jakim przedziale smigania
  • Odpowiedz