Wpis z mikrobloga

@Myrten: Aha, czyli HOI III jest najgorsze, bo za dużo trzeba klikać ( ͡° ͜ʖ ͡°) No wiesz nie mówię, że przykładowo takie ustawienie łancucha dowodzenia, czy reorganizacja wojska nie jest czasami upierdliwa, no ale jednak to właśnie liczba szczegółów i poziom immersji jest tym co sprawia, że HOI III w mojej ocenie bije na głowę resztę części.

No, ale jeśli w Twojej ocenie "czwórka" w której
@bachuxd: To że trzeba dużo klikać żeby zrobić stosunkowo proste rzeczy nie znaczy że gra jest złożona tylko że jest źle zaprojektowana, a to że HoI IV jest za łatwe to zupełnie inna sprawa. Jak komuś się nie podoba HoI IV to jest Darkest Hour z masą fajnych modów, natomiast HoI III to należy zakopać 10 metrów pod ziemią i zasiać trawę żeby nikt nie wiedział że taka gra była.
@bachuxd: A daj pan spokój z 3. Jak głupi model statku trzeba było badać osobno silnik, pancerz, działo itp. to ja wymiękam. Osobno broń np. dla milicji i zwykłej piechoty. Wszystko porozbijane na milion drzewek z których nic tak naprawdę sensownego nie wynika po za nieprzyjemnym zarządzaniem. Moim zdaniem badania dużo lepiej w 2 i DH były rozwiązane.

No a to co mnie najbardziej odstraszyło to zarządzanie tym ogromem prowincji i
@Myrten: No ale o jakich przykładowo prostych rzeczach piszesz ? A te tysiące ludzi, którym chciało się poświęcić kilka godzin i oceniają HOI III ponad poprzednimi częściami, to też zakopać, czy już nie ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Viesti: No ale tu właśnie o to chodzi - immersja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi tam osobiście się podoba właśnie to, że żeby skonstruować
A te tysiące ludzi, którym chciało się poświęcić kilka godzin i oceniają HOI III ponad poprzednimi częściami


poświęcić kilka godzin na ogarnięcie gry*
@bachuxd: Samo uporządkowanie armii, przebudowanie jej na schemat jaki się chce mieć zajmuję masę kliknięć, nie mówiąc już o prowadzeniu wojny.

oceniają HOI III ponad poprzednimi częściami

Gdzie ty masz tych ludzi? Nawet paradox przyznawał że HoI III nie wyszło za bardzo.
@Myrten: Gdzie ? A chociażby na paradoxplazie, gdzie HOI III ma najpopularniejsze subforum z całej serii XD
Porównaj sobie popularność poszczególnych for.
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?forums/hearts-of-iron-3.415/
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?forums/hearts-of-iron-2.255/
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?forums/darkest-hour.554/

Samo uporządkowanie armii, przebudowanie jej na schemat jaki się chce mieć zajmuję masę kliknięć


Aha, czyli tak jak pisałem wcześniej - nie podoba Ci się, bo za dużo trzeba klikać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz nie mówię, że mi tam zawsze się
@bachuxd:

HOI III ma najpopularniejsze subforum z całej serii XD

Popatrz sobie lepiej na oceny użytkowników na metacriticu

no ale jeśli dla Ciebie taka sprawa przekreśla całą grę i przez to piszesz, że trzeba ją zakopać, to po prostu jesteś ogromnym ignorantem.

Jeżeli większość czasu muszę spędzać na bezsensownym powtarzającym się klikaniu zamiast na zajmowaniu się ciekawszymi rzeczami to tak - przekreśla to całą grę.
@Myrten: No rzeczywiście ogromna różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdecydowanie zakopać.
HOI III - 77
HOI II - 83
DH - 81

Jeżeli większość czasu muszę spędzać na bezsensownym powtarzającym się klikaniu


No i teraz właśnie widać, że nie masz w ogóle pojęcia o tej grze. 85% tej gry polega na prowadzeniu wojny, wybieraniu badań i produkcji. I właśnie te 15% to organizacja armii i łancuchu dowodzenia.
@bachuxd: No to jak ręcznie tym zarządzasz to podziwiam. Dla mnie zarządzanie tym wszystkim, zwłaszcza na froncie wschodnim, to byłaby męka a nie przyjemność. Wiadomo że przez większe prowincje mniej jest opcji strategicznych w 2 czy DH, ale dla mnie jest to optimum między koszmarem mikro zarządzania a przyjemnością z rozgrywki. No ale co kto lubi, jak robisz to ręcznie to szanuję.
@Viesti: To jest mimo wszystko, tylko kolejna schematyczna gra od Paradoxu, tutaj na prawdę nie ma czego podziwiać. Jedyna różnica polega na tym, że na nauczenie się HOI III potrzeba kilka razy więcej czasu niż na nauczenie się jakiejś EU IV przykładowo. Także, to jest wyłącznie kwestia poświęcenia tych kilku godzin na naukę podstaw a potem kilkunastu godzin na przegrywanie i uczenie się na błędach i ogólnie wszystko wygląda tak samo
@bachuxd:

na nauczenie się HOI III potrzeba kilka razy więcej czasu niż na nauczenie się jakiejś EU IV przykładowo.

poświęcić kilka godzin na ogarnięcie gry (HOI IIII, przyp red)


Albo sugerujesz, że nauczysz sie EU4 w godzinę lub dwie, albo gdzieś kłamiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ragnarokk: Albo po prostu mnie trollujesz i specjalnie łapiesz za słówka, albo kurna nie wiem XD

"Uczyć się gry" można i nawet 200 godzin. Mi chodziło oczywiście o ogarnięcie tych podstaw, które pozwolą nam odpauzować grę i potem po prostu grać i uczyć się na błędach.