Wpis z mikrobloga

Mirki z #wordpress ostatnio dostaje coraz więcej maili, że boty próbują brute forcem włamać mi się na stronę. Ataki cały czas następują z Amsterdamu. Wcześniej próbowały włamać się chińskie boty. Znacie jakąś wtyczkę, by zablokować możliwość logowania się z innych krajów niż PL? Bo już mnie wkurza czarnolistowanie. Obecnie używam wtyczki loginizer
  • 13
@Noct: boty szukają randomowo, nikt nie będzie nic kupować. Przeczesują strony w poszukiwaniu loginów, a potem robią brute force. Chodzi mi o to, by po wyszukaniu loginu i próby zalogowania się dostały od razu odmowę
@Fagaldo_Antonio: sprobuj na przyklad wejsc na http://wpzlecenia.pl/wp-admin a zrozumiesz o czym mowie.

po dodaniu tego ilosc prob wejscia spadla z "wyczerpales limit transferu w tym miesiacu" do zera, choc zywy czlowiek jakby przeczytal komunikat to by wiedzial co wpisac. ale boty nie czytaja

w panelu admina twojej firmy hostingowej to sie nazywa "katalogi chronione hasłem" lub podobnie.
@Fagaldo_Antonio: pamietaj ze jak masz we front-endzie cos, co ciagnie jakas biblioteke z katalogu wp-admin (jakis css albo js) to zwykly user na stronie glownej bedzie widzial te okienko (ale moze kliknac anuluj).

najlepiej otworz okno incognito i sprawdz czy ci nie wyskakuje pytanie