Wpis z mikrobloga

Hej Mirki od komputerów,
kupiłem laptopa Lenovo IdeaPad 700-15 ISK, uruchomiłem dzisiaj pierwszy raz i od razu w oczy rzucił mi się problem z gładzikiem. Strasznie przerywa, do tego stopnia, że prawie nie da się go używać. Myślałem żeby zainstalować nowe sterowniki, ale nie jestem pewny jak to zrobić, myślicie, że to pomoże?
#komputery #laptopy #pomocy #pytaniedoeksperta
  • 9
@sequel: czułości i opcje wszystkie sprawdzałem. Sam gładzik na początku nie działał w ogóle, do instalacji Windowsa używałem myszki, pomogło wyłączenie i włączenie urządzenia z menadżera urządzeń, ale ten jego ruch naprawdę nie jest płynny.
@Jofrik: Nie, nówka prosto z kartonu, suchy, błyszczący. Powinien działać jak złoto, a ma gigantyczne przycinki.
@sirpingus: Zawsze dbam o czystość, a tutaj to na pewno nie jest problem, bo laptop był godzinę temu jeszcze w kartonie. Niczego nie zlicza jako palec, bo nawet podnosząc rękę bezpośrednio z góry cały czas działa tragicznie
@poetakodu: Jeżeli chodzi na sterowniku od producenta notebooka, to może postaraj się o sterownik generyczny od producenta gładzika.
Najpewniej będzie zidentyfikować go po VID i PID, które powinieneś dać radę wyciągnąć przez menadżer urządzeń(devmgmt.msc).

Wiem że układy Synapticsa zazwyczaj działają bez problemu ze sterownikami generycznymi. Nie wiem jak to jest w przypadku wytworu innych producentów.
@sirpingus: Próbowałem, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Wyszukałem po numerze VID i nic to nie dało, proonuje same sterowniki od Snaptics. Gdzieś tam wykryło, że sterownik który mam jest od win8.1, może to jest problem?
@poetakodu:
Tyle że chodzi o VID i PID. Te oba identyfikatory wskazują na urządzenie.
Jeżeli sterownik nie jest podpisany pod Win10 to możesz wymusić jego instalację, choć to wymaga ponownego rozruchu systemu w trybie bez sprawdzania podpisów cyfrowych sterowników.
Nie wiem czy możesz to zrobić ot tak z UEFI i SecureBoot(jeżeli to drugie jest włączone).

Poza tym z tego co się orientuję to sterowniki Synapticsa są redystrybuowane przez Windows Update, i