Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z telefonem Redmi 3s Pro, albo raczej z systemem Miui. Ktoś używa standardowego budzika z zegara? Dziś użyłem go pierwszy raz i problem polega na tym, że budzik się uruchamia, jednak wyświetlacz się nie wybudza. Przyciskami ściszania i włączania ekranu uruchamiam drzemkę więc nie mogę go wyłączyć. Jeśli odblokuję telefonem palcem to nie ma żadnego monitu do budzika. Po prostu nie mam jak go wyłączyć. Z tego co widziałem normalnie powinien być slide bar do wyłączenia budzika i przycisk do drzemki. Ja tego nie mam. Ktoś wie o co chodzi?

#miui #xiaomi #redmi3pro
  • 12
@srogie_ciasteczko: stwierdzam po wersji. Oficjalne systemy MIUI mają czteroliczbową wersję (np. 7.5.1.0), natomiast 'kucharzone' przez sklepy mają albo pięcioliczbową wersję (np. jak wyżej 7.5.4.0.0) lub czeroliczbową, ale jedna liczba z nich jest większa od 10 (np. 7.1.17.0). Te 'kucharzone' przez sklepy mają najczęściej dodatki, które mogą zawierać złośliwy kod oraz przeważnie nie działa jakaś funkcja. Również jest brak OTA, nie da się zaktualizować do najnowszej wersji automatycznie.