Wpis z mikrobloga

@AntyBohater: Jak masz bez refundacji to nie powinni robić problemów.
Jeśli ktoś będzie robił problem pójdź do innej apteki.
Prawo farmaceutyczne dopuszcza zamianę na 2x mniejszą dawkę w 2x większej ilości.
  • Odpowiedz
@whoa-mala: @wezpigulke6: @eklerki: Dzięki wypokowi eksperci, na was zawsze można liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Właśnie wracam z obchodu po apteka i okazuje się, że nie można otrzymać równowartości leku w mniejszych tabletkach. W jednej mi farmaceuta zaproponował zamianę ale 1 opakowanie 20mg x 60szt na na 1 opakowanie 10mg x 60szt xD
  • Odpowiedz
@AntyBohater: Gdzie ty mieszkasz? Kto cie obsługiwał? http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/493/1
4. Osoba realizująca receptę lub zapotrzebowanie może wydać produkt leczniczy w dawce mniejszej niż określona na
recepcie lub w zapotrzebowaniu, jeżeli dawka ta stanowi wielokrotność dawki, w której produkt leczniczy jest wydawany;
ilość substancji czynnej zawartej w produkcie leczniczym wydawanym w dawce mniejszej ma łącznie odpowiadać ilości
substancji czynnej zawartej w produkcie leczniczym w dawce określonej na recepcie lub w zapotrzebowaniu.
  • Odpowiedz
@wezpigulke6: Mieszkam w takiej zabitej dechami dziurze zwaną Warszawą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obsługiwały mnie głównie jakieś młode siksy, pewnie techniczki farmacji. W ciągu tygodnia w aptekach powinny być kierowniczki aptek, więc spróbuję jutro. Dzięki za konkretną podstawę prawną, powołam się na nią.
  • Odpowiedz