Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem troszkę urozmaicić swoje pedałowanie po #katowice , bo zwykle to się opierało na kółeczkach po Parku Chorzowskim/3Stawach.

No i tu pojawia się problem - ja totalnie nie ogarniam terenu i dróg/tras itp.
Słyszałem kiedyś o jakichś fajnych trasach na Podlesie albo Murcki, że podobno nawet ścieżkami można tam pojeździć i jest całkiem sympatycznie.
Tylko, że boję się, że się po prostu zgubię xD Jak sobie z tym poradzić? Poleci ktoś jakąś trasę na przyjemną wycieczkę (~40 km?) po Katowicach?

Start z Koszutki/Centrum.

#rower #katowice #kiciochpyta
  • 10
@JanuszProgramowania: Niby mam, ale kurde jakoś nie umiem sobie wyobrazić jazdy z mordą w telefonie/ zatrzymywania się by sprawdzić jak jechać... Bardzo cenię sobie ciągłość jazdy.

Bardziej chodziło mi o to, czy te trasy są może jakoś sensownie pooznaczane, czy rzeczywiście są to typowo ścieżki co sprawia, że człowiek sobie jedzie na gotowym :P

@PolskiZloty: O, po wstępnym rozeznaniu mi się podoba, zaraz się bardziej zagłębię :) Czegoś takiego szukałem!
@woytassm: Trasy/szalki są pozaznaczane nawet i sensownie ale i tak nie idzie nie zjechać, polecam jechać na Tychy do parku, mają całkiem przyjemny staw, albo na pogorie do DG (przez miejskie parki) obie ok 50km
@woytassm: Polecam rowerowe szlaki turystyczne, oznaczane na drzewach tak jak te piesze/górskie. W okolicy trzech stawów zaczyna się jeden czarny w kierunku właśnie murcek/kostuchny, który potem łączy się z czerwonym. Tym ostatnim można dojechać aż do Pszczyny (70km w jedną stronę), albo wcześniej do Tychów (m.in. Paprocany). W necie powinny być mapy