Wpis z mikrobloga

Mam na hubie usb na #windows10 podpiętych kilka rzeczy, dysk, kartę dźwiękową i odbiornik do myszki.
Jak uspiam kompa, to nie gaśnie mi dioda pokazująca działanie dysku. Niby piekło perfekcjonistów, ale chciałbym aby nic nie pobierało mi dodatkowej energii. Bo po co.
W ustawianich zasilania włączone selektywne wstrzymywanie urządzeń usb.
W urządzeniach(menedżer urządzeń), hub i myszka, w zasadzie wszystkie możliwe rzeczy na usb, itp żeby nie mogły wybudzać kompa, oraz że zezwalam na usypianie ich.
Ale nadal nie działa! Coś przeoczyłem?

I takie pytanie, czy kiedy taki dysk jest ciągle podłączony, to może się coś zużywać mi? Sam dysk, ewentualnie ścieżki na płycie prowadzące do portów? Słyszałem że nie powinno się obciążać usb bo może się spalić płyta główna.
  • 5
@yoloBaklawa: zależy ile pobiera, usb ma wydajność 500mA i dyski usb zazwyczaj pobierają tyle, a te większe co wymagają 2 USB pobierają prawie 1A. Więc jak dysk pobiera te 500mA to podłączając cokolwiek do tego huba oprócz dysku prawdopodobnie przekraczasz wydajność USB.

Co do działania USB w trybie uśpienia to sprawdź w biosie czy nie da się tego ustawić.