Wpis z mikrobloga

Jak szukacie pracy w #programowanie w mniejszych miastach np. #siedlce? (ale dotyczy to też innych małych miast np. #minskmazowiecki )
Na pracuj.pl nie ma w ogóle ofert: http://www.pracuj.pl/praca/Programista;kw/Siedlce;wp

Jednak w rzeczywistości jest kilka firm, w których trwa rekrutacja i szukają kilku czy nawet kilkunastu osób. Wiem o tym, bo albo znajomy pracuje albo ktoś poszedł na praktyki albo pojawiło się ogłoszenie na uczelni. Jednak to bardziej poczta pantoflowa. Czemu firmy nie ogłaszają się na jakiś portalach?

#pracbaza
  • 11
  • Odpowiedz
@Sicamber: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja patrzę na to w ten sposób:
Jestem zajebisty w wąskiej dziedzinie, czuję to. Czy zadaję pytania gdzie mam szukać pracy? To ta praca szuka mnie cały czas.
  • Odpowiedz
@I-____-I: nie wiem co dla ciebie znaczy "umiał kodować". Jakieś tam podstawy mam i projekt napiszę, ale do programisty 15k jeszcze mi daleko.
Nie wiem jaki ma związek umiejętność kodowania z szukaniem pracy.

  • Odpowiedz
Jestem zajebisty w wąskiej dziedzinie, czuję to. Czy zadaję pytania gdzie mam szukać pracy? To ta praca szuka mnie cały czas.


@I-____-I: oferty z Warszawy też do mnie przychodzą. Nie o tym tutaj mówię, bo wiadomo, że programistów szukają. Ale mi chodzi właśnie o takie mniejsze miasta, oni się nie ogłaszają, tylko wrzucą ogłoszenie na swoją stronę i szukają po znajomych/uczelni.

  • Odpowiedz
Czemu firmy nie ogłaszają się na jakiś portalach?


@mk321: bo takie ogłoszenia kosztują a w praktyce niewiele dają ;)
  • Odpowiedz
@mk321: W Minsku udało mi sie znaleźć prace zwiazana z programowaniem na niedawnych Mińskich Targach Pracy pod Budulem, nikt się nie obnosił z tym, że szukaja programistów, ale popytałem każdego i sie trafiło ( ͡ ͜ʖ ͡) Ale to nic poważnego, dopiero technikum skończyłem, więc junior, moze nawet nizej, wciaz sie ucze :D
  • Odpowiedz
bo takie ogłoszenia kosztują a w praktyce niewiele dają


@epi: ogłoszenia na gumtree, olx czy lokalnych stronach są darmowe. Może rzeczywiście programiści mało na nie zaglądają, ale zawsze to jakaś szansa (znajomy powie znajomemu). Na pewno większa skuteczność niż Urząd Pracy.

@I-____-I: nie chcę robić zdalnie jakiś stronek w PHP, bo to mógłbym robić sam. Chcę zdobywać doświadczenie w większych projektach np. w Javie. A żeby je robić, to trzeba
  • Odpowiedz
@mk321: z tego co wiem jest kilka, a w wyborze kierował bym się technologią, która Cię interesuje. pracodawcę zawsze możesz zmienić, ale zmiana technologii to może być spory krok do tyłu
  • Odpowiedz
@mk321:
1. Poszukaj firm zatrudniających programistów w okolicy na google, potem popatrz na ich strony firmowe szukając zakładki kariera/praca. Albo po prostu się do nich przejdź/zadzwoń.
2. Popytaj znajomych
3. Poszukaj na fb grup typu praca IT w * i dołącz do nich.
4. Patrz na inne serwisy z ogłoszeniami, nofluffjobs itp. Jeśli szukasz pracy w konkretnym języku to warto zajrzeć na fora tematyczne, np. forum php, javy, czy ogólnie 4programmers
  • Odpowiedz