Wpis z mikrobloga

WYCIEK PESEL (WAŻNE). Wyciekło około 2mln danych pesel. Czy jakoś planujecie się bronić przed tym? Można by wymienić dowód osobisty, wtedy byłby inny chociaż numer serii, ale chyba nie można wymienić dowodu na "życzenie"? Dowód musi np. ulec zniszczeniu, musi być zgubiony etc? Czy może jest inaczej?
TVN proponuje założenie konta w Biurze informacji kredytowej. Można zamówić ostrzeżenie na telefon, kiedy ktoś sprawdza twoją zdolność kredytową. Jednak jest to płatne, a sama strona nie jest rządowa. Ktoś to zrobił i potwierdza "prawilność" tego biura? Moje wątpliwości wzbudza to, że tylko TVN o tym mówi i nie wiem czy nie chcą nabić komuś kabzy.

Czy można coś jeszcze zrobić, czy tylko płakać i czekać, aż ktoś weźmie na mnie kredyt?
#kiciochpyta (mam nadzieje, że nie nadużyłem tagu) #pesel #wyciekpesel
  • 4
  • Odpowiedz
Używam już od dwóch lat, bardzo polecam. W wersji płatnej dostępne jest również 12 raportów BIK w skali roku razem z oceną punktową. Jeśli ktoś jest kredytobiorcą, może zweryfikować czy bank prawidłowo rozlicza kredyt i czy nie ma dużych opóźnień w spłacie. Nawet kilka groszy zalegające ponad 30 dni może bardzo nadszarpnąć zdolność kredytową.
  • Odpowiedz
@Mopsiak Tak, bik jest wiarygodny. Tylko pamiętaj, że tylko jeśli ktoś weźmie lewy kredyt na Twoje dane w banku to to zadziała. Natomiast wszystkie gówniane chwilówki w stylu providenta, itp. nie sprawdzają danych w biku.
  • Odpowiedz