Wpis z mikrobloga

@Helldorondo: Czy może stary monitor ze złączem vga? Czasami jest wyłączone mimo fizycznej obecności
Jak nie to coś jest zepsutego w komputerze. O ile rozumiem masz plombę na obudowie więc nie możesz otwierać, zostaje ci odesłanie
@Helldorondo: Znaczy kupiłeś części w jakimś morele + usługa złożenia? Mogłeś się trochę wkopać, bo w tego typu serwisach składają na odwal się

O ile rzeczywiście nie podłączyłeś monitora źle pozostaje ci otworzyć obudowę i grzebać. Jaka płyta i karta graficzna?
@fdev0XR1HB6ybxRJ45: Raczej nie ogarnął, że trzeba zdjąć zaślepki z portów karty graficznej i tam podłączyć monitor ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdarza się, nie każdy musi od razu pojmować, dlaczego trzeba tam wtykać kabel, a nie do wejść na płycie głównej.
@fdev0XR1HB6ybxRJ45: To kwestia ustawień biosu, zazwyczaj nazywa się to 'init display first'. Może być PCIE1/2, zintegrowane, albo 'auto'. Jak masz auto to próbuje wykrywać gdzie jest włożony kabel. Jak masz na zintegrowane, to bios zawsze da obraz na integrę, ale jak windows wystartuje sam przełączy obraz.

Oprócz tego można całkiem wyłączyć zintegrowaną grafikę i powinno się to zrobić jeśli jest nieużywana, zmniejsza to temperaturę procesora. Trzeba tylko pamiętać o ustawieniu init
@yoshi314: @megaloxantha: @megaloxantha: @fdev0XR1HB6ybxRJ45: @strewa: @orronelvu: @LordOfTheBananas: @Czarny_Sezam: dobra, po prostu nie podłączyłem monitora tam gdzie trzeba, wyjąłem zatyczkę, wsadziłem i wszystko działa, Windows jest jednak zainstalowany. Aż kisne z siebie jaki ze mnie Janusz PC ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki za pomoc mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)