Wpis z mikrobloga

Pisalem TUTAJ o moim problemie z #opel #vectra c .

Nie ma komputera pokladowego pokazujacego zasieg, spalanie itd.
Niby nic, ale auto, ktore ma dwustrefowy klimatronik, nawigacje, grzane siedzenia, tempomaty i inne sraty powinno go chyba miec.

Jest mega nieergonomiczne:

- obsluga tempomatu
- kierunkow
- nawiewow
- menu

Ujowo wykonczone

- plastisie sie ryraja
- przez szpary w nocy przeswituje bursztynowe podswietlenie
- Nie ma uchytu na kubki (WTF?)

To poziom #!$%@? zostal osiagniety gdy sie dowiedzialem,ze komputer k*rwa pokladowy trzeba aktywowac przez zlacze i dodatkowo za to zaplacic. Taki premium ficzer w oplu. No rece opadaja.

Ani to nie wyglada , ani to nie jezdzi jakos specjalnie. Dosc awaryjne, slabo wykonczone, szybko traci na wartosci. No nie ma zadnych zalet w mojej ocenie.

#samochody #ciekawostki #motoryzacja #bekazopla #autadlapodludzi #kupautozmikro
  • 13
Sadze ze za gluptasiowy jestes na samoodbijajace kierunki czy obsluge tempomatu dwoma przyciskami..., nie wyzywaj sie na aucie nie umiejac go rozgryzc ale jakby cie bylo stac na bmw i bys musial jechac na aktywacje mp3 w radiu to bys nie plakal
@CoTwojeToMoje: Aha... Obsluga tempomatu na koncu dzwigni, ktora obsluguje juz swiatla i migacze.
Ten durny komputer to juz jest szczyt. Zeby zasiegu nawet nie bylo, bo akurat spalanie mam w dupie.
Jaki znajdziesz powod na brak uchwytow na kubki? Bezpieczenstwo? :D
@CoTwojeToMoje: Ale wlasnie mam dopyto do telefonu. Marki normalne biora to pod uwage.

Dla mnie podstawowe funkcje komputera jak zasieg czy spalanie to cos normalnego juz od ~95 roku. Ostatnio bylo nawet w golfie III/IV cabrio. Kazde budzetowe gowno-auto to ma. Ale nie opel. Tam trzeba aktywowowac.

Aktywowanie mp3 ma sie nijak to tak podstawowej fukncji. Szczegolnie w aucie na xenonach z czujnikami i tzw. full wypasie. Paranoja.

Mi nie chodzi,
@bigger: ostatnio jeździłem audi a6 2.0 tdi z 2008 roku. Gole i wesołe. Tez zaskoczył mnie brak komputera pokładowego. Na wyswietlaczu fis między licznikami przez cały czas był tylko pozostały zasięg ( ͡° ʖ̯ ͡°) to samo w gołym i wesołym a4 b6 2001 rok. Ale aby 7 lat później w klasie wyższej średniej nie było spalania? Wtf ( )