Wpis z mikrobloga

Mirki nigdy o nic was nie prosiłem ale teraz to bardzo ważna sprawa ponieważ mój przyjaciel potrzebuje krwi. Jeżeli możecie pomóc nie wahajcie się, proszę pamiętajcie o dopisku przy rejestracji "Michał Haussa, Szpital Wojewódzki Poznań, Juraszów 7/9" Każda grupa krwi się przyda!!! Prosił bym też przy okazji o parę plusów żeby więcej osób mogło to zobaczyć.

#pomagajzwykopem #krwiodawstwo #barylkakrwi
  • 47
@CoconutPirate: Wszyscy i tak przeżyją, po to są Banki Krwii, jakby czyjeś życie zależało od tego czy ktoś ma dużo znajomych oddających krew to jakby ten świat miał funkcjonować?

Krwii też się długo nie trzyma, nadmiary są sprzedawane koncernom farmaceutycznym więc na takich akcjach najlepiej wychodzą szpitale. Albo osoba która sprzedaje tą krew, bo w sumie to nigdy sie ni edowiedziałem do czyjej kieszeni idzie kasa za sprzedawanie krwii. Jak na
@SC10n: Mówię o nagłych przypadkach, które akurat mogłyby zostać obsłużone :)

Krwii też się długo nie trzyma, nadmiary są sprzedawane koncernom farmaceutycznym więc na takich akcjach najlepiej wychodzą szpitale.


Ciekawe, nie wiedziałem tego. Masz jakieś źródło? Z chęcią dowiedziałbym się więcej.
Krwii też się długo nie trzyma, nadmiary są sprzedawane koncernom farmaceutycznym więc na takich akcjach najlepiej wychodzą szpitale.


@SC10n @CoconutPirate: Ja bym nie dramatyzował, krwi nie można przechowywać w nieskończoność i tak. Część nadwyżek też sprzedajemy za granicę, gdzie ma szanse uratować życie. Koncerny farmaceutyczne też nie są pełne wampirów, które ją piją, tylko przeprowadzają badania - postęp medycyny jest w naszym interesie bądź co bądź, skądś tą krew muszą mieć.
@cfanyantek:

Dla innych, co chcieliby pomóc: dane podaje się Pani z rejestracji.

Pani z rejestracji można podać nawet list do św. Mikołaja, co nie zmienia faktu że ma to wymiar czysto symboliczny/psychologiczny - pacjent i tak krew dostanie, czy ją oddasz, czy jej nie oddasz i czy zagadasz z panią z rejestracji, czy nie :)
@SC10n: Jak najlepiej mogą wyjść szpitale, skoro nie zajmują się one zbiórkami krwi? Krew sprzedawana jest przez RCKiK do szpitali, które kupują je za pieniądze z NFZ (za co centra się utrzymują). Nadmiary mogą zostać sprzedawane do produkcji m.in. leków krwiopochodnych, a dopiero w ostatniej kolejności żeby ją zmarnować produkując jakieś #!$%@? wie co do pielęgnacji cery czy inne, na pierwszy rzut oka nieprzydatne, specyfiki. Mimo wszystko żeby twierdzić że nie
@Vojtazzz: Nie pisalem żeby nie oddawać tylko że najlepiej wychodzą na tym szpitale i koncerny, jak ktoś ma potrzebe oddać to nie mam z tym problemu. Podzieliłem się tylko swoimi uwagami.
@Dutch #!$%@?, na prawdę? Jaki ja jestem głupi, że w ogóle się fatygowalem. Każdy o tym wie, ale skoro ktoś potrzebuje i prosi to się robi. Idź głosić bezużyteczne porady gdzie indziej :) wiadomo, że to nie trafia do odbiorcy, bo nawet grupa krwi pewnie nie jest taka sama. Jest to taki zabieg psychologiczny. Przez to, że ktoś Ci bliski cierpi, idziesz oddać ta krew, jest dzięki temu więcej krwi dla innych.
@SC10n: No to już wiesz że szpitale na tym raczej nie zyskują, poza tym że mogą ratować ludziom życie. A koncerny... dopóki nie udowodniono żadnych nadużyć z tego tytułu, na współpracy z centrami krwiodawstwa prędzej wszyscy zyskamy, niż stracimy. Nie widzę minusów