Wpis z mikrobloga

Mam pomysł na konkurs, które powinno ogłosić LEGO:
Konkurs na zbudowanie z LEGO maszyny, która potrafi się samoreplikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyobrażam sobie to tak:
1. każdy ze zgłaszających się do konkursu mówi, jakie klocki i inne elementy LEGO ma przygotować.
2. elementy te są wysypywane na arenie.
3. na arenę wpuszcza się robota zbudowanego przez zawodnika - wtedy włącza się odmierzanie czasu
4. robot ze znalezionych na arenie elementów buduje swoją replikę
5. zwycięża ten, którego robot zbuduję swoją replikę w najkrótszym czasie

Fajny pomysł? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#lego #legoboners #mindstorms #zawody #zabawki #zabawa #robotyka
Adaslaw - Mam pomysł na konkurs, które powinno ogłosić LEGO:
Konkurs na zbudowanie z...

źródło: comment_A8qIna1zzt5sThursRK7gitTvbYEW4FK.jpg

Pobierz
  • 5
@Adaslaw: ja bym to widział ciut inaczej

3. na arenę wpuszcza się po jednym robocie każdego zawodnika
4. roboty budują swoje repliki
5. wygrywa ten, którego robotów będzie najwięcej po okreslonym czasie
@epi: O takim modelu zawodów też myślałem, ale w tym modelu nie sposób zagwarantować równego dostępu do zasobów, ponieważ każdy robot potrzebuje innych części, aby zbudować swoją replikę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@epi: No chyba, że jednym z zasad zawodów byłoby to, że wyjściowy robot zgłaszany przez zawodnika powinien być zbudowany z określonego (przez LEGO) zbiorów elementów :)
nie sposób zagwarantować równego dostępu do zasobów, ponieważ każdy robot potrzebuje innych części


@Adaslaw: i o to chodzi, musisz tak zaprojektowac robota, by wymagał jak najmniej cześci albo jak najbardziej pospolitych ;)

im szybciej odbierzesz przeciwnikom części, których oni potrzebują, tym lepiej dla Ciebie

@epi: W moim rozumieniu zawody te widzę bardziej na to, jak szybko maszyna z LEGO może się zreplikować, bo nie chcę robić kolejnego konkursu na walkę robotów, bo takich już jest wiele :)

Mnie najbardziej interesuje sprawdzenie w praktyce koncepcję maszyn samoreplikujących się :)

Od zawsze byłem zafascynowany koncepcją sond von Neumanna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sonda_von_Neumanna