Wpis z mikrobloga

Pytanie do bywalców siłowni.

Ryż (biały) lepiej jest jeść przed treningiem, po, czy może przed spaniem? Chodzi tu o porcje 200g (przed gotowaniem). Jestem ektomorfikiem 175/76.

Widziałem się dzisiaj z kumplem który je już ryż jakiś czas i wygląda przyjemnie (176/83). Zapomniałem się go jednak spytać kidy go je.
  • 11
@bongos112: Przed treningiem lepiej węglowodany złożone, które dłużej się trawią i tym samym bardziej równomiernie dostarczają energii na treningu. Po treningu można właśnie ryż biały, bo organizm szybko potrzebuje uzupełnić "paliwo" w mięśniach. Jak przed treningiem zjesz węglowodany proste (słodycze / ryż / słodzone napoje) to możesz po początkowym zastrzyku energii opaść z sił w pewnym momencie. Na noc jadłbym raczej jakieś białko, które dłużej się trawi (serek wiejski / tuńczyk
@bongos112: Jeśli jesteś ektomorfikiem i nie masz tendencji do tycia, to sobie nie żałuj:) Posiłek po treningu jest najważniejszy, ryż z kurczakiem to chyba standard w tym wypadku. Jeśli możesz, jedz 5 - 6 posiłków dziennie, mniej a częściej. Z popularnych produktów polecam: jaja, mięso drobiowe, kasze, ryż, ryby, orzechy, pieczywo (lepiej razowe), makarony (lepiej razowe), warzywa i owoce. Pamiętaj o piciu większych ilości wody w dni treningowe. Popularnym błędem jest
@Endis:

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie Endis.

A więc popełniałem kluczowe błędy, takie jak jedzenie jajek po treningu, czy właśnie ww. ryż na noc. Może teraz gdy to popoprawiam zacznę trochę rosnąć :)

A co do tych treningów to też chyba lekko przegiąłem, tj. 5 razy w tygodniu, każda partia osobno.

Można robić 2 partie w tym samym dniu? Treningi były by dłuższe ale za to miałbym więcej dni nietreningowych na
@bongos112: Jeśłi chodzi o jedzenie, te zwyczaje, o których piszesz, to nie są aż takie błędy. Bardziej na dietę uważać muszą ludzie w większą tendencją do tycia, Ty jeśli nie masz takich problemów, po prostu jedz często i dobrej jakości posiłki. Jajka po treningu wydają się ok. Pytałeś o węglowodanach, więc tylko o nich pisałem, ale po treningu trzeba jeść koniecznie węglowodany i białko:) Ryż z kurczakiem chyba najlepiej się sprawdza.
@Endis:

Endis, powinieneś odpłatnie pomagać ludziom nabrać masy :) Widać że znasz się na rzeczy, a talenty trzeba rozwijać.

Wczoraj jadłem już według Twoich zaleceń i może mi się zdaje, ale czuje się lepiej niż wcześniej.

Zarzuciłem sobie dodatkowo kretke mono z Olimpu coby się przyjemniej ćwiczyło.

Z siłowniom mam do czynienia od 16. roku życia (aktualnie 19) ale zawsze pękałem po 2/3 tygodniach. No i dieta była prawie żadna. Teraz