Wpis z mikrobloga

Czegoś nie rozumiem. Kilka tygodni (miesięcy?) temu tutaj każdy dopingował Kurdów i cieszył się z każdej zdobyczy a teraz cieszycie się, że dostają #!$%@? i nawet widziałem komentarz gdzie użytkownik liczy, że IS ich "wyrżnie" ?!?! Co wam tak przeszkadzają nawet jeżeli zajmą pół Syrii? Ani nie zabijają dzieci ani nie zagrażają zachodniej cywilizacji. Nie ogarniam.
#syria
  • 13
@NaLiniiFrontu-SyriaIraq: Myślałem, że większość tutaj (jak ja) dopinguje aby szczury (is, rebelianci) zostali wybici a sami przyznają, że Asad to "mniejsze zło" dlatego nie rozumiem kibicowania przeciw organizacji gdzie walczy wielu Chrześcijan.

@OKTMB: Nadal nie rozumiem cieszenia się z wpierdzielu dla Kurdów gdzie jakiś czas temu wszyscy byli szczęśliwi jak docierali do tamy itd. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@babisuk: usuń
@NaLiniiFrontu-SyriaIraq: Ale wolność przekonań to Ty szanuj ( ͡° ͜ʖ ͡°).
btw. ostatnio wrzucałeś wpis o wykrywaczach ładunków w Iraku, może to Cie zaciekawi link
@ImNewHere: Z perspektywy osób popierających rząd ( a większość tutaj takich) to w mega uproszczeniu mówiąc: Kurdowie walczący z isis to dobrzy kurdowie bo zajmują najgroźniejszego przeciwnika rządu (walka o Aleppo trwa). Kurdowie atakujący rządowych to źli kurdowie no bo atakują
@ImNewHere: niektórzy się po prostu chyba za bardzo wczuli i chyba przydałoby się mocno otrzeźwienie, choć szanuję ich ciężką pracę na tym tagu, bo poza forum militarium, trudno znaleźć na polskim internecie lepsze miejsce kondensujące informacje z Syrii
@ImNewHere: Le Bon w "Psychologii tłumu" pisał ciekawie o tym, jak zmieniają się upodobania tłumu co do przywódców. W sensie - póki dany przywódca polityczny wygrywa wybory i jest "silny", to cieszy się poparciem i miłością, ale gdy tylko podwinie mu się noga, to jego wielbiciele gotowi są od niego odstąpić i natychmiast obrzucić łajnem. Taka mentalność niewolnicza.
Oczywiście nie jestem socjologiem jak Le Bon, ale wydaje mi się, że tego
zmuszeni do upokarzającego odwrotu z terenów, o które toczyli z tego co czytałem dość zażarty bój


@ambereyed: Misiu, z jakich to terenów musieli się wycofać, możesz podać nazwy? To co piszesz to BREDNIE!!!
@matador74: Oczywiście mogłem coś pomylić, gdyż specjalistą od Syrii nie jestem (tylko zaglądam z ciekawości, bo tag na wysokim poziomie), ale wczoraj podawano info o wycofywaniu się Kurdów z Manbidż (?) za Eufrat. Powodem miała być deklaracja Bidena o utracie wsparcia lotniczego dla Kurdów w razie ich pozostania po zachodniej stronie Eufratu. W sytuacji w jakiej są Kurdowie, wobec wkroczenia sił tureckich, trudno to nazwać inaczej niż "zmuszeniem do wycofania". I
Nikt nie wycofał się z Manbij!!! Poza propagandowymi słowami Bidena nic nie wskazuje, żeby USA cofała poparcie dla SDF. Jak się pisze i wycofywaniu Kurdów, to trzeba podać wiarygodne źródła, a nie wymysły niejakiego Szewko.