Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś budował dom powierzając wszystko firmie, która buduje w zasadzie "pod klucz" z gotowych projektów?
Ja tam w cuda nie wierzę, że tanio, szybko, łatwo i przyjemnie chałupę postawią.
Napiszcie na co uważać.

#budownictwo
  • 17
@noyken: Teoretycznie mnie nic nie interesuje. Oni budują, ja zatwierdzam odbiory poszczególnych etapów. Doglądanie to oczywista sprawa, niezależnie komu zlecam budowę.
@Palwed mam dwóch znajomych, którzy robili pod klucz z jedną firmą i są zadowoleni, ale niestety firma jest zarezerwowana na cały przyszly rok. W umowie mieli wpisane "pod klucz" w 12 miesięcy i w tyle było wybudowane. Cena na oko 20% więcej, ale nigdy nie policzysz czasu i ludzi którzy ewentualnie coś #!$%@?ą. W którym rejonie Polski będziesz budować?
@tomd5: Tak. Przy czym, jak zrozumiałem, kierownika budowy zapewnia podwykonawca z którym współpracują. Natomiast z pewnością korzystałbym z usług kogoś niezależnego do kontroli.
@Palwed: to jak chcesz iśc na takie rozwiązanie to weź lepiej swojego kierownika i najlepiej jednego lub kilku znajomych których się budowało zawsze coś ci podpowiedzą lub doradzą