Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co mają ból dupy wszyscy ci którym przeszkadza lewy kierunkowskaz na rondzie. Takie są przepisy i poprawnie POWTARZAM POPRAWNIE użyty lewy kierunkowskaz daje nam wiadomość jak auto będzie się poruszać. Prawidłowo lewy kierunkowskaz włączamy gdy zjazd jest za połowa ronda. Nie pokazujcie mi tu rond gdzie nie wiemy czy to za połowa czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°), sam okreslasz zasadność. No i zmieniamy go na prawy kierunkowskaz przed poprzedzajacym zjazdem na którym mamy zamiar zjechac. Jeśli jedziemy prosto nie używamy kierunku, tylko tak jak wyżej przed poprzedzajacym zjazdem włączamy prawy kierunkowskaz

#polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 16
  • Odpowiedz
@Stev: na rondzie można jechać tylko w prawo, chociaż nie ukrywam, ze używanie lewego kierunkowskazu bardzo ułatwia życie innym. Poza tym to już jest zajebiście jak ktoś w ogóle używa kierunkowskazów na rondzie...
  • Odpowiedz
@BetonowyTampon: no wiem że zostanie uznane przez blad, napisałem przecież że lewy kierunkowskaz włączamy przy zjeździe który znajduje się za połowa ronda. Czyli gdy zwracamy lub właśnie jedziemy zjazdem za połowa ronda. Jeśli nie włączysz lewego kierunku przy tych zjazdach również zostanie to uznane za błąd
  • Odpowiedz
@Stev: Mnie dokładnie tak uczyli na prawo jazdy. Myślę, że lepiej posłuchać się instruktorów z wiedzą niż mirków specjalistów od brawurowej jazdy cinquecento ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bedels: Mnie uczyli tak, ale też pytałem się instruktora czy można tylko prawym kierunkowskazem pokazywać przy zjazdach. Okazuje się, że zależy od województwa, więc niestety nie ustalimy jedynej poprawnej wersji bo jak widać - są dwie szkoły jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale moim zdaniem warto pokazać kierunkowskaz przy skręcie w lewo, chociażby na rondach wielopasmowych, bo nadjeżdżający kierowcy z naprzeciwka będą mieli pewność, że na pewno
  • Odpowiedz