Wpis z mikrobloga

#acleague #torpoznan

Osoba który ogląda relacje z naszych GP i obserwuje ligę jest prawdziwym kierowcą wyścigowym który startuje w prawdziwych zawodach. @Ptasi0r bierze udział w Track Day na Torze w Poznaniu w dniu 28.08. I tak sobie myślę, że jest to doskonała okazja, żeby pojechać i zobaczyć ten obiekt z bliska oraz poczuć klimat tego miejsca. Wstyd, ale jeszcze mnie tam nie było( ͡° ʖ̯ ͡°), trzeba to nadrobić. W Assetto Corsa oraz oglądając relacje z toru można wyczuć magię tego obiektu. Muszę to sprawdzić jak to jest naprawdę;]

@XiriX kawał dobrej roboty z modem do AC, wyjątkowo klimatyczny tor! Z jakością laserowego skanowania się nie wypowiem, (jeszcze ;p) nie mam porównania do oryginału.

Co to jest Track Day? http://tptd.pl/tptd.html

oraz słowa Ptasi0r'a:

"Nie jest to wyścig w ramach jakiegoś pucharu/mistrzostw tylko ogólny trening z kilkoma sesjami dla każdej grupy (niebieska, żółta, czerwona) i wykręcaniem hotlap. Trzy pierwsze miejsca w danej kategorii dostają nagrodę ale w głównej mierze chodzi o fun i wykręcanie czasów + delikatna rywalizacja na torze w ramach wspólnych wyjazdów danej grupy na sesje pomiarowe. Delikatna bo podczas trackday ze względów bezpieczeństwa nie można się wyprzedzać w zakręcie (kara za jazdę równoległą) tylko podczas wyjścia lub na prostej.
Jakkolwiek nie jest to wyścig to jednak za miejsca w klasach (na podstawie best lap) zdobywa się punkty do ogólnej klasyfikacji, ale to raczej gratka dla osób które uczestniczą w większości trackdays a nie sporadycznie."

Jeśli chodzi o sprzęty jakie będzie można zobaczyć, nie ukrywam mocno mnie zaciekawiło:

"Najczęściej przewijające się auta na poznaniu to wszelkiej maści hothatche, 911-tki, bmw serii 3, gtr-y, czasem nsx, radical, x-bow, ariel atom, gt86/brz, s2000, mx5, evo, sti, nissany z-ki, hondy type-ry, lotusy. Takie typowe sprzęty do upalania. Z reguły sporo już mocno przerobionych. Gdy tego samego dnia są też jazdy typu voucher devil car to można spotkać ścigające się drogie egzotyki typu lambo, ferrari, aston martiny, viper, vetka, jakies amg, audi r8 itp. Ilość to max 60 aut (3 grupy po 20 aut), do tego potrafią jeszcze dojść extra wspomniane wykupione przejazdy dostępnymi autami."

Harmonogram eventu:

Tor Poznań 08:00-17:00
08:00 Odprawa uczestników treningu, Instruktaż: Bezpieczne zachowanie się na Torze
08:40 Ćwiczenia w grupach treningowych w sektorach toru
12:00-15:00 Obiad (tylko dla startujących uczestników)
od 10:00 Jazdy po całym torze z czasową weryfikacją postępów
17:00 Zakończenie jazd - Podsumowanie

Ptasi0r mówi, że najwięcej się dzieje między 10 a 16. A wcześniej niż o 10 nie ma sensu dla widza. Jeśli pogoda będzie taka jak w prognozie, czyli słoneczko, bez opadów i nie będzie jakiejś nieprzewidzianej awarii z moim zdrowiem, to ja będę;] Mam tak średnio daleko, ale myślę, że ok 10 dotrę na miejsce i zostaje do końca.

Ma ktoś ochotę spotkać się na Torze Poznań? Trzeba powoli obmyślać plan działania na wyścig lotusami;) Race 7, 08.12.2016 - Tor Poznań ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
@poetakodu: cennik dla uczestnika sprawdzisz tutaj http://www.tptd.pl/rejestracja.php Jesli chodzi o samochod to generalnie musi byc sprawny technicznie, wyposazony w gasnice, z waznym przegladem itp. Kierowcy musza jezdzic w kasku oraz waznej licencji. Przygotwanie auta do scigania z reguły kosztuje kilkadziesiat/kilkaset tysięcy pln chociaz bywa ze ktos wpadnie seryjnym ale wtedy bardziej walczy sie z autem niz z czasem okrążenia.