Wpis z mikrobloga

Hej mam takie pytanie.

Pracowałem przez agencję i wypłata była cotygodniowa. Stawka minimalna czyli 7.20£. pracowałem praktycznie 40 godzin tygodniowo Kod podatkowy 1100L.

Obecnie pracę zmieniłem i jest już normalna umowa o pracę pełen wymiar godzin (35h) z firmą, stawka wynosi 7.40£ wypłata jest co dwa tygodnie. Zdziwiła mnie duża kwota podatkowa jaka jest odprowadzana od ostatniej wypłaty. Przepracowałem 62 godzin (dwa tygodnie) i zabrano mi ponad 100£. Sprawdziłem mój kod podatkowy i jest obecnie BR. Z tego co się orientuję to przysługuje on osobom które mają dodatkową pracę a obecna praca jest moją jedyną. Czy nie powinien być odprowadzany podatek zgodnie z kodem podatkowym 1100L?
Moja dziewczyna pracująca na umowe o pracę pełen etat ma wypłatę co miesiąc i kwota jaką jej pobierają to 140£ i ma kod podatkowy 1100L.

Czy mogę spokojnie iść do HR i powiedzieć o jakimś błędzie i że chce zmianę z BR na 1100L aby odprowadzali mi mniejszy podatek?
Sprawdziłem mój ostatni payslip z pracy przez agencję i za 40 godzin (tygodniowa wypłata) przy kodzie 1100L odprowadzono mi 32£
Obecnie za dwa tygodnie pracy (jedyna praca) przy 62 godziny przy kodzie BR odprowadzono 111£

#uk #podatki #prawo #emigracja
  • 7