Wpis z mikrobloga

Mirki!
Szlifierka mimośrodowa ~125mm do 150zł?
co polecicie?
miałem CMI z obi za ~130zł i wytrzymała 2 lata mojego używania - czyli wystarczająco...

Teraz myślę o:
MACALLISTER 300 W - castorama
Modeco 125 mm 430 W MN-93-215 - bricomann
Meec 350 W 125 mm - Jula

zakres używania?? raczej samo drewno, czasem blat stołu wygładzić czasem inne pierdoły.

zrobie #chwalesie przy okazji i wrzuce fotki jakiś pierdół zrobionych XD
akurat kiedyś dla mojego #rozowypasek zrobiłem np. lusterko.
Szukam atencji bo gonwo w necie o takich szitnarzędziach piszą, a mi się nie widzi wydawanie więcej bo nie mam ;e.
(tak wieeem - kup bosha zielonego albo hilti itp.. jak bym miał 500zł to bym kupił)

#drewno #stolarstwo #warsztat #hobby #pytanie #pytaniedoeksperta #diy #samorozwoj
Ulvarin - Mirki!
Szlifierka mimośrodowa ~125mm do 150zł?
co polecicie?
miałem CMI ...

źródło: comment_zU7VqjqxXhiL2tMqCsvnmGEIHkrVeGe1.jpg

Pobierz
  • 13
@bst: dej linka przykładowego ;e
alee
trochę się boje używanych - każda usterka w ciągu 2 lat to lipa a tak gwarancja i spokój.
to CMI mi umarło miesiąc po gwarze równo ale cena/czas/i co zrobiło wyszło bardzo koszto efektywnie.
DEWALT D26453


@gozwei: czekałem na to ;/
róznica między 350+ zł a 150zł jest duża.

Po prostu w tej chwili nie mam zbyt wiele wolnych środków a potrzebuję maszyny która działa i robi swoje (nie gorsza niż ta CMI obi)
i szukam pomocy bo nie wiem czy
lepsze ~400W chińczyka np modeco
czy lepsze 260W Black Deckera taniego?
@gozwei: BLACK&DECKER KA198-QS (260W)
takie coś się nada do pracy kilka godzin w tygodniu z drewnem zazwyczaj sosnowym? (starcie lakieru miękkiego, ślizganie blatu)
bo mam dylemat między tym a Meec 350W z Julii (bo ma 3 lata gwarancji).
@gozwei: z ciekawości
najtańsze Boshe, B&D i inne niby dobre marki różnią się od marketówek prócz napisów?
i kolejne pytanie:
Jeżeli maszyna ma daną moc to teoretycznie im większa moc tym lepiej,
a jak to jest w praktyce między marketowymi 400W a tanimi firmowkami 200W?
czysto teoretycznie - zakładając że obie sprawne i dobre sztuki?
@skull_pain: w tej cenie jedyne co bym naprawiał to szczotki :P
dlatego jedyne co mnie interesuje to wyciśnięcie maksymalnej wydajności przy jak najmniejszej cenie.
dlatego dylemat mam bo w tej samej cenie rozstaw teoretycznej mocy maszyn rozjeżdza się o połowe 200-400W.
ale nie wiem ile daje 400W marketowe w porównaniu do 260W B&D?
czy to dalej jest to samo z inną nalepką ? czy 260W zrobi lepsza robotę bo jakościowo silnik