Wpis z mikrobloga

  • 7
Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł ogarnięcia jakiegoś Wykopowego Turnieju Szachowego. Tak bez nagród, bajerów, żeby po prostu sobie pograć.


W zeszłych latach nawet cieszyły się popularnością jak widziałem, wiec może jak się uda zebrać kilka sztuk ludzi, to da rade pograć.

Propozycja parametrów:
Czas: 15 + 10s (jest czas żeby pomyśleć, ale jednocześnie nie usnąć)
Platforma: lichess (można grać bez rejestracji)
System: double elimination
Ilość partii: 1 (może mało sprawiedliwie, ale przynajmniej sprawnie)

Termin gry gracze ustalają między sobą.

Chętni?

#szachy #wykopowyturniejszachowy
  • 16
@Fuv: albo możesz powiedzieć "sobota o 18 gramy wykop turniej", 5 czy 10 minut na partię i wtedy nie masz żadnych problemów z umawianiem się graczy na partię, żadnych drabinek, jeden wieczór i gotowe. Turnieje na lichess to nie do końca każdy z każdym, ale kto akurat jest wolny, ten gra [w obrębie zarejestrowanych na tuniej graczy, rzecz jasna].
  • 0
@Existanza: Właśnie niby łatwiej i szybciej, ale wszyscy muszą się zebrać w jednym miejscu o jednym czasie, a to zawsze wychodzi problematyczne. Zobaczymy jak to się rozegra. Może jakaś ankietę, żeby zobaczyć preferencje...

@Amasugiru: @zulik: 10m + 10s? Może faktycznie 15|10 to przesada.

@les: Zaraz się odezwę, dzięki za cynk ;)
  • 1
@Davy__Jones: Wiem że jestem uparty, ale według mnie czas dodatkowy to dobry wynalazek. Nawet może być 10|5 to wychodzi 10 + (5*40)/60 = ~13 minut, a gwarantuje że w przypadku końcowki nie będzie sytuacji że przeciwnik wygrywa na czas przegrana partie.