Wpis z mikrobloga

Hej, mam 28 lat, 30 sierpnia zdaję egz na prawo jazdy i jeśli się uda, planuję kupić auto do 5k. Chcę czegoś na dwa lata i by nei było jakąś mega skarbonką. I zastanawiam się jakie - myślałem o Lanosie albo Fiacie Polo. Jak ma się to do OC? Gdy wyliczałem dla Lanosa wychodziło jakieś 2,5k to jakiś kosmos, naprawdę muszę szukać współwłaściciela?

#jakieauto #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenia #prawojazdy #motoryzacja #samochody
  • 15
@kunajk: Najlepiej by było poszukać współwłaściciela, bo dla młodego kierowcy to OC będzie droższe niż stare auto :( Daj znać na priv to dodatkowo poszukamy Ci jak najtaniej tego OC i postaramy się pomóc :)
@adgebworthy: nie no, da się kupić samochód do 5k i żeby nie był równocześnie skarbonką.
Ja kupiłem dla narzeczonej jakiś gunwo samochód Renault Twingo za 2,5k, a odkąd go kupiłem czyli rok nie zrobiłem NIC oprócz wymiany oleju. A uwierz jak mam taki samochodzik to nie jeżdżę nim oszczędnie tylko piłuje go czasami jak seba golfa pod biedronką.
@kunajk: Myślę że połowę śmiało można zbić z tej kwoty, bez dopisywania kogokolwiek. Oczywiście jak dopiszesz kogoś ze zniżkami to zapłacisz odpowiednio jeszcze mniej :)
Jak coś to wal na priv( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kunajk: Co do ubezpieczenia to wiele nie podpowiem, ale mogę trochę się wypowiedzieć na temat samochodów wymienionych przez Ciebie. Sam jeździłem Fiatem Punto 1.1, w rodzinie z 10 lat. Pod względem mechanicznym nie było nigdy z nim żadnego problemu. Problem pojawił się, gdy zaczął gnić. Progi i podłoga bardzo szybko przeszły ze stanu stałego w sypki i można było ręką dywaniki od spodu pomacać ( ͡° ͜ʖ ͡°