Wpis z mikrobloga

Ostatni polski sportowiec zakończył już swoje boje, trwa właśnie ostatnie sportowe wydarzenie #rio2016 - finał koszykarzy Serbia-USA. To najwyższa pora na ostatnią konfrontację typów dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" z rzeczywistymi wynikami, czyli raport #nasiwrio. Ostatecznie typowali oni medalistów ze skutecznością 26,66% (8 medali na 30 szans). Ponadto nie przewidzieli oni medali dla Rafała Majki (kolarstwo szosowe), Oktawii Nowackiej (pięciobój nowoczesny) i Moniki Michalik (zapasy).
Skuteczność nie jest zachwycająca, ale wyższa niż w Pekinie (tylko 10,34% !) oraz w Londynie (23,33%). Pozostaje nadzieja, że przy okazji kolejnych Igrzysk "PS" nie popadnie w hurraoptymizm, zagłuszający racjonalne myślenie, a polsct sportowcy nie będą nas negatywnie zaskakiwać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koniec Igrzysk nie oznacza śmierci tagu #nasiwrio - w ciągu następnych kilku dni (bądź tygodni) szczegółowe podsumowania, analizy, statystyki oraz ciekawostki! Zapraszam do obserwowania! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Dziękuję mirkom @TheUlissess (autora tagów #rio2016polska oraz #riobezspoilerow) za polecenie mojego tagu, a ponadto @PszczolkaFajaa za posta z fotką polskiej płotkarki Karoliny Kołeczek z Usainem Boltem, który cieszył się większą popularnością, niż moje tabelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
plackojad - Ostatni polski sportowiec zakończył już swoje boje, trwa właśnie ostatnie...

źródło: comment_bG3g5Tl9KbFB3VxfKiDr1rCb5W15kmEg.jpg

Pobierz

Co sądzicie o skuteczności w typowaniu dziennikarzy "PS"

  • Jak na mnie bardzo dobra! 9.6% (12)
  • Mogłoby być trochę lepiej. 26.4% (33)
  • Słabo, słabiuśko... 64.0% (80)

Oddanych głosów: 125

  • 7
  • Odpowiedz