Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, kran u mojego różowego cieknie..woda wydostaje się z wylewki. Odkrecilem wylewkę, ale uszkodzonej uszczelki nie znalazłem... Wydaje mi się że powinna być tutaj ?

Kupiłem w castotamie uszczelki 3/4 (opisane jako oringi do wylewki) ale jest za gruba i zsuwa się z tego najszerszego miejsca na plastiku..

Czy to na pewno uszczelka tam powinna być ?
Wiecie może co to za producent baterii może być ? Zdjęcie w komentarzu

#hydraulika #remontujzwykopem #naprawiajzwykopem
cd6057 - Mirki, kran u mojego różowego cieknie..woda wydostaje się z wylewki. Odkreci...

źródło: comment_gtAvSO3gSdW4aAibwGvg8UaK8mjIb7SS.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@cd6057: kolego. Te białe to nie są uszczelki, to "teflonowe" ślizgi, łożyskujące wylewkę w baterii, byś mógł nią kręcić na boki, w miarę swobodnie.
Pęknięcie to nie problem, to tak fabrycznie jest, bo pierścień jest zakładany na swoje miejsce przez to rozciągnięcie.
Jedynym elementem uszczelniającym jest ten czarny oring. Gdy odpowiadająca mu "bieżnia" w baterii będzie skorodowana/skamieniała i szorstka - to tamtędy będzie ci się lało, bo nie będzie nigdy dobrze
  • Odpowiedz
@hrumque: myślałem że na tym górnym kołnierzu ślizgu być może ma być jeszcze oring.. wymieniłem tą co napisałeś pod spodem rzeczywiście sporo syfu było, wyczyściłem, założyłem nowy oring i sukces!
Dziękuje Mireczku !
  • Odpowiedz