Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do mirków, ale nie programistów, tylko wszystkich innych dziedzin - tych którzy zarabiają te wykopowe 15k lub nawet i 8k, powiedzcie co robic, aby móc dojść do takich pieniędzy - to smutne, bo pewnie ja nie zbliżę się nawet do 4K, a czytam tu, że młodsi ode mnie po 10K wyciągają często... Tylko nie piszcie mi proszę "naucz się programować" serio? nie ma innej drogi?
Gdy sam nad sobą sie zastanawiam, to muszę szczerze przyznać że jestem materialista - nie jakimś skrajnym, ale jednak. Myślę też że nie jest to nic złego, bo większość ludzi jest mniej lub bardziej tylko się do tego nie przyznają.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: a na czym się znasz, co potrafisz? dobrze zarobić można przy sprzedaży (ale nie call center jakiegoś małego operatora telefonii stacjonarnej), finanse, ubezpieczenia, audyty, doradztwo biznesowe/podatkowe albo stanowiska kierownicze niekoniecznie w firmach związanych z IT ale też ogółem w technologii. jakie masz wykształcenie?
OP: @slvk: studiowałem ochronę środowiska, co wiecej.. i może gorzej... robię tez z tego doktorat, ale w nauce ciężko o większe pieniądze
@matehvs: wierz mi że zapier..lam czasem 12-13 h dziennie

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling

@AnonimoweMirkoWyznania widzisz, ja nie jestem programistą, nigdy nie ogarnąlem programowania obiektowego. Lubię za to testowanie...i za to testowanie najpierw zarabialm 900zl netto na umowę o dzielo przez 1.5 roku. Uczyłem się tooli, nabieralem expa, trenowałem rozmowy kwalifikacyjne. Teraz w przeliczeniu na płn zarabiam 40-50k na miesiąc.
Manualnym testerem może być każdy, później troszkę automatyzacji i jak się uda to kasa leci...
@juzdokomputera: w tej chwili 37
zaczynalem po studiach, rok gownopracy za 1000, pozniej okolo rok - poltora testowalem manualnie i uczylem sie automatyzacji, ale kasa nawet mniejsza bo jak pisalem 900 zl.
teraz pracuje na kontrakcie 9 rok i nie planuje juz powrotu na umowe o prace
euro wciaz jest wysoko, jak zaczynalem to bylo po 3.60, pozniej nawet 3.15...
wiekszosc i tak wydaje nie w Polsce, ale mimo wszystko jak
@juzdokomputera: ja zalapalem sie na kontrakt jak mialem jakies 2-2,5 lata expa
moja zona sciagnela tu juz kilkudziesieciu ludzi na kontrakt, ja kilku
studiowalem 6 lat, wiec skonczylem ciut pozniej niz inni ludzie
na studiach jakies tam praktyki i gownoprace by cos wpisac do cv, pozneij wlasna firma (sklep)
moj linkedin mowi ze zaczalem prace w testowaniu w lipcu 2005

wszystko wczesniej to taka lekka sciema, bylo w cv poki bylo